Etiketa: britani

Mbretëresha Elizabeta para kombit: Historia do të kujtojë veprimet tuaja në krizën e virusit!
Në një fjalim të rrallë për kombin, Mbretëresha Elizabeta II ka ne plan të nxisë Britanikët të përballojnë sfidën e pandemisë së koronavirusit Në një fjalim të rrallë për kombin, Mbretëresha El...
Mbretëria e Bashkuar: ‘Centristi’ Anti-Brexit zëvendëson Corbyn e majtë si udhëheqës të Laburistëve
BREITBART LONDON (AFP) - Partia Laburiste opozitare në Britani të Shtunën njoftoi se Keir Starmer ishte zgjedhur si drejtuesi i saj i ri, duke zëvendësuar Jeremy Corbyn i cili dha dorëheqjen pa...
Partia Laburistje Britanike do zgjedhë liderin e ri të shtunën.
Elizabeth Piper LONDER (Reuters) - Partia Laburiste në Britani do të zgjedhë një liderd të ri të Shtunën, me shefin e politikës së Brexit Keir Starmer pararendësin për të marrë përsipër një par...
COVID-19/ Boris Johnson testohet pozitiv.
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar ka koronavirus. Zoti Johnson është testuar pozitiv për koronavirusin, njoftoi Downing Street. Simptomat e tij janë të buta dhe ai do të vazhdojë që të d...
COVID- 19: Sondazhi tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vetë-izolohen
  Yahoo News UK Mars 16, 2020 Një sondazh tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vete izolohen për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Pande...
Studiuesi Britanik trondit botën me ‘të vërtetën’ që mund ta prekim: COVID-19 zgjat deri në 2021.
  “Epidemia e koronavirusit pritet të zgjasë një vit, deri në pranverën e vitit 2021”, thuhet në një dokument sekret të hartuar nga Public Health England për personat përgjegjës të Shërbim...
CoVid 19: Zgjedhjet për Kryetar Bashkie të Londrës u ndërprenë për 12 muaj
OLIVER JJ LANE Votmet  për të zgjedhur kryetarin e ardhshëm të Bashkise së Londrës, si dhe një mori votimesh për kryetarë të bashkive të qyteteve dhe zgjedhjet e këshillit vendor që do të mbahe...
“60% e Britanikëve duhet të kontraktojnë virusin”. Dhe plas stuhia në Britaninë e Madhe
Ngjalli debat, jo pak, teza e shprehur nga Sir Patrick Vallance, një nga dy autoritetet më të larta mjekësore të qeverisë së Boris Johnson. Infektoni 60% të popullsisë për të krijuar një imunitet ...
Covid-19, Boris Johnson shokon: “Mësohuni të humbni të dashurit tuaj”
Boris Johnson ju foli dje qytetarëve që ai përfaqëson, duke i paralajmëruar ata për pasojat e dëmshme të kësaj pandemie. Një fjalim që rrezikon të përfundojë në librat shkollorë Giuseppe Aloisi...
Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronavirus, duke ngjallur shqetësimin për qindra njerëz ...
Faqja 5 prej 28« E para...34567...1020...E fundit »