Dhunë dhe absurd diktature ndaj Maks Velos.
Nga Kastriot Dervishi Sot u nda nga jeta inxhinier Maks Velo, ish i dënuar politik nga regjimi komunist. Në përkujtim të tij, një përmbledhje e...
Ndahet nga jeta Maks Velo. Rama: ‘ Çfarë trishtimi!…’
Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti  piktori, shkrimtar dhe disident i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar prej disa ditës në QSU...
Sipërmarrja Tek pro-Trump prodhon maska ‘Made-in-America’
ALLUM BOKHARI   Rich Granville, themeluesi i motorit alternativ të kërkimit Yippy, dhe gjithashtu nje mbështetës i Presidentit Donald T...
Madonna planifikon të ‘thithë ajër në COVID-19’ pasi u testua me antitrupa.
Raechal Shewfelt Madonna testohet pozitive për antitrupat dhe thotë se dëshiron të "marrë frymë në ajrin COVID-19" Scroll back up to restore...
Richard Gere dhe gruaja Alejandra Silva mirëpresin fëmijën e dytë së bashku
24 Prill (UPI) - Aktori i Hollivudit Richard Gere dhe aktivistja spanjolle Alejandra Silva kanë pritur së bashku djalin e tyre të dytë. Hola nj...
Kush nuk u trondit sonte? Vdes Rikard Ljarja
Është ndarë nga jeta aktori Rikard Ljarja, në moshën 77-vjeçare. Mësohet se aktori prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Ceremo...
Tom Hanks detajon betejën e tij dhe bashkëshortes Rita Wilson me koronavirusin
Bryan Alexander, USA TODAY 'Saturday Night Live' makes history with remote show amid coronavirus outbreak Unfortunately, this video is not a...
Good Morning America’ merr Intervistën e Parë nga Meghan Markle që nga Megxit
  Bruce Haring Meghan Markle do të flasë me Good Morning America të hënën, duke shënuar intervistën e saj të parë televizive pasi ajo d...
Aktorja Hilary Heath vdes në moshën 74 vjeçare nga koronavirusi.
Aktorja britanike, Hilary Heath, e cila ka luajtur në Witchfinder General dhe Wuthering Heights, vdiq këtë javë pasi u infektua nga COVID-19. N...
Aktorja Jennifer Stone bashkohet në Luftën Kundër Coronavirus si infermiere
Ish-aktorja e  Disney  Jennifer Stone njoftoi të Mërkurën se ajo ka mbaruar shkollën e infermierisë dhe është e gatshme të bashkohet me "vijat e p...