Dita pas shembjes së të vjetrit/ Rama, ja projekti i Teatrit të ri. Nesër do të flasë vetë vepra e përfunduar!
Një ditë pas shembjes dhe tensioneve të forta të krijuara mes policisë dhe artistëve e opozitës, kryeministri Edi Rama e nis këtë të hënë me n...
Flutura Acka demaskon Kryemadhin: Na tradhëtoi, mbrëmë na tha ikni, se nuk është nevoja të rrini te Teatri
Shkrimtarja Flutura Açka ka akuzuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, se i ka tradhtuar dhe ka lejuar me qëllim prishjen e Teatrit Kombëtar. ...
Teatri duhet i vogël, i vogël!
  Frrok Çupi/ Pse nuk u bë i Madh kurrë Teatri Kombëtar, një jetë të tërë?... A mund të pyesni pak? Ose të paktën pyetni Pandeli Majkon... Në...
Policia: Kryemadhi dhe Vasili procedohen administrativisht, thyen ligjin e mbrojtjes së publikut nga epidemia!
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe nën kryetari Petrit Vasili janë proceduar me masë administrative nga policia e Tiranës, pasi qëndroi janë...
Piro Milkani, Ruzhdi Pulaha, Alfred Trebicka dhe Albert Minga i bashkohen peticionit pro Teatrit të Ri
Të tjera personalitete të fushës së artit i janë bashkuar kolegëve të tyre, duke firmosur peticionin për ngritjen e Teatrit të Ri Kombëtar dhe d...
Artistët e vërtetë lëshojnë një peticion për Teatrin e Ri Kombëtar: ‘Ju lutem na mirëkuptoni ju të tjerët, hapuni e na lini të ndërtohet teatri’
Ne aktorët, regjisorët dhe përfaqësuesit e artit skenik shqiptar, detyrohemi sot të rimerremi me një debat të shteruar plotësisht, të cilin ng...
‘Mbrojtësit e Teatrit’ dyshohet se kanë vjedhur materiale me vlerë: ‘rekuizita, gardëroba, armë, bobina me zërat e aktorëve…’
  Debati për ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar duket se po nxjerr në pah një skandal, që ka të bëjë me mundësinë e humbjes apo më keq, vje...
Koronavirusi godet Hollivudin
Hollywoodi është duke provuar një valë të zvogëlimit të stafit që nga suitat e korporatave në turnet park- park si gjigandë argëtues përfshirë Wal...
Meta për Teatrin/ Veliaj për Metën: “Graj gomarit tat”, zoti president!
Kryetari i shtetit, ilir Meta, sot iu ka bërë qoken disa aktoreve te Teatrit Kombetar qe jane ankuar pse qeveria e ka kaluar Teatrin nen pergjegje...
Dhunë dhe absurd diktature ndaj Maks Velos.
Nga Kastriot Dervishi Sot u nda nga jeta inxhinier Maks Velo, ish i dënuar politik nga regjimi komunist. Në përkujtim të tij, një përmbledhje e...