Good Morning America’ merr Intervistën e Parë nga Meghan Markle që nga Megxit
  Bruce Haring Meghan Markle do të flasë me Good Morning America të hënën, duke shënuar intervistën e saj të parë televizive pasi ajo d...
Aktorja Hilary Heath vdes në moshën 74 vjeçare nga koronavirusi.
Aktorja britanike, Hilary Heath, e cila ka luajtur në Witchfinder General dhe Wuthering Heights, vdiq këtë javë pasi u infektua nga COVID-19. N...
Aktorja Jennifer Stone bashkohet në Luftën Kundër Coronavirus si infermiere
Ish-aktorja e  Disney  Jennifer Stone njoftoi të Mërkurën se ajo ka mbaruar shkollën e infermierisë dhe është e gatshme të bashkohet me "vijat e p...
Arka e Noah-s u ndez i gjelbër si mbështetje për luftën kundër koronavirusit në Kentucky
  Caleb Parke | Fox News Kentucky po tregon mbështetje të përmasave biblike për ata që preken nga pandemia e koronavirusit. Ekspozit...
“Spillover”, murtaja e përhapur. Libri i David Quammen që parashikonte Coronavirusin, është Bibla e momentit.
Nga: Carlo Franza "Spillover. Evolucioni i pandemive” është titulli i librit të momentit, librit që të gjithë duhet ta lexojnë, në krye të rend...
Honor Blackman, aktorja e James Bond, vdes në moshën 94 vjeç
Honor Blackman, aktore Britanike e cila ka luajtur rolin e Pussy Galore në filmin e Goldfinger, James Bond, ka vdekur në moshën 94 vjeç. Në njo...
Të gjithë e kujtojnë Gëzim Krujën, aktorin e famshëm të humorit; ai sot u nda nga jeta
Ndahet nga jeta mjeshtri i madh, aktori i humorit Gëzim Kruja. Për mbi 60 vite kontribuoi duke u bërë një prej figurave më të dashura të artit shq...
Sharon Stone preket nga akti i Shqipërisë për dërgimin e mjekëve në Itali: Faleminderit me gjithë zemër!
Ikona e kinematografisë botërore ka falenderuar Shqipërinë, teksa bashkangjitur mesazhit të saj ka publikuar edhe një foto shumë domethënëse, të d...
Kenny Rogers- superyll, ikonë e muzikës Country, vdes në moshën 81 vjeç.
Lyndsey Parker Kenny Rogers ka vdekur, sipas publicistit të tij, Keith Hagan. Një deklaratë e lëshuar nga Hagan të Premten në mbrëmje thotë se ...
Placido Domingo jep dorëheqjen nga Unioni i Operas, dhuron 500,000 dollarë
JOCELYN GECKER Associated Press Mars 20, 2020,   SAN FRANCISCO (AP) - Superylli Plácido Domingo ka dhënë dorëheqjen nga unioni amer...