Dafina Zeqiri hap konkurs për të promovuar Kosovën
  Faktin që është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare, Dafina Zeqiri, po e përdor së fundmi për një qëllim shumë fisnik. Ajo ka...
Dua Lipe vjen me “Last Dance”
“Last Dance” është klipi më i ri që vjen nga Dua Lipe. Këngëtarja shqiptare e cila ka ndërtuar karrierën e saj në skenat botërore, duket se...
Dreka formale e nominimeve bën bashkë pretendentët për Oscar
88- vjetori i çmimeve Oscar bëri bashkë në një drekë tashmë traditë rreth 150 artistë, shumica të nominura për këo çmime. Dreka  u mbajt në një...
Gigi Hadid zhvishet për kopertinën e Vogue
Supermodelja Gigi Hadid nuk ka zhgënjyer me format perfekte trupore, ndërsa ka pozuar për kopertinën e revistës ”Vogue”. 20 – vjeçarja është shafqur...
Zyrtare! Sanda dhe Aleku vizitojnë së shpejti Shqipërinë
Është zyrtare! Sara Khan dhe Angad Hasija, ose siç njihen në rolet e tyre në super serialin “Bidaai”, Sadna dhe Alek, do të vizitojnë Shqipërinë. L...
Fakte që nuk i njihni rreth Adele Fëmijëria e saj Çelësi i suksesit të saj Pse ajo ka frikë nga fama
Familja e Adele   Pse është kaq e rëndësishme Adele për ne? Ndoshta jo vetëm sepse ajo klasifikon majat në çdo klasifikim të këngëve, s...
Linda Halimi humb American Idol, por fiton…
 Linda Halimi fatkeqësisht nuk ia ka dalë të kalojë raundin e katërt të "American Idol". Një lajm të tillë ka qenë vetë Linda ajo që e ka bërë të di...
Elvana Gjata feston ditëlindjen në Paris
  Sot ka ditëlindje një për këngëtareve më të dashura shqiptare, Elvana Gjata. Bukuroshja, e cila sot mbush 29 – vjeç, ka vendour ta presë ...
Rita Ora pranë falimentit?
Rita Ora është në telashe të mëdha financiare: Kompania e saj “Ora Multi Services” ka pësuar rënie të madhe në fitime ndërsa në të njëjtën kohë ajo ës...
Sherri në “Kënga Magjike”, Stine gjakos Florin
“Kënga Magjike”, bashkë me atmosferën festive dhe listën prej 20 fituesish, ka shënuar gjithashtu një incident të rëndë, ngjarje e cila mendohet se er...