Financierja plagos veten, sajon grabitjen për të mbuluar borxhet e të dashurit 
Dje u raportua si një grabitje në qendër të Tiranës pranë Bankës së Shqipërisë, ku një 29-vjeçare ishte qëlluar me thikë nga një person i paidentifiku...
ISIS nuk është alien
Frrok Çupi  Gjurmët e ISIS po i kërkojnë kudo. Po i kërkojnë rrugicave dhe metrove te Brukselit, nëpër lagjet e ulëta pariziene... Pjesa tjetër e botës, e ulët, ka kopjuar "heroizmin" belg ose f...
Tre krerët e shtetit- Nishani, Rama dhe Meta jashtë vendit
Protokolli i Shtetit duket se është shkelur pasi tre krerët e shtetit shqiptar janë larguar në vizita jashtë vendit në të njëjtën kohë. Kjo gjë është ...
Gratë pijnë alkool po aq sa burrat
Burrat ende pijnë më shumë se gratë në Shtetet e Bashkuara, por hendeku është zvogëluar, ka zbuluar një raport. Gjatë periudhës dhjetëvjeçare, që nga ...
Përmbytja e madhe dhe çfarë vjen më pas…
Nga Besnik Aliaj Permbytja e te dieles ne Tirane nuk eshte nje rastesi apo fatkeqesi qe u faneps krejt pa pritur! Klima ne nivel global, kombetar dhe...
 U lirua deputeti që gjuajti me armë, mbahen në burg të dëmtuarit 
Pas lirimit të deputetit Armando Prenga, ka reaguar edhe familja Cali. “Ne jemi të tronditur nga vendimi i djeshëm i gjykatës. Ai vendim konfirmon fak...
John Kerry – tur vizitash në Europë; edhe në Kosovë
Departamenti i Shtetit i SHBA , ka konfirmuar se Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të vizitojë Kosovën më 2 dhjetor. Kerry do të vizitojë di...
Konflikt Rusi – Turqi. ISIS mund të bëhet shkak për konflikt botëror
Pas incidentit të ndodhur në kufirin me Sirinë, ku Turqia rrëzoi një avion rus, tensioni është rritur në maksimum. Rusia është shprehur se ky është nj...
Berisha dëshmon se Rama është mjekuar për ovrerdozë droge
Ish-Kryeministri Berisha ka vënë përballë një sfide të vështirë Kryeministrin Rama, duke pohuar se: “Miqtë e mi të kanë trajtuar për overdozë dr...
Turqia rrëzon një aeroplan luftarak në kufirin me Sirinë
Luftetaret e aviacionit te Turqise njoftuan se kane rrezuar nje avion luftarak prodhim Rus, afer kufirit me Sirine. Sulmi mbi avionin ndodhi pas disa ...
Faqja 1 323 prej 1 336« E para...102030...1 3211 3221 3231 3241 325...1 330...E fundit »