12 trafikantë mund të lirohen pas djegies sé provave
Një ditë më parë Lapsi.al publikoi fotot e para nga brenda Laboratorit të Kriminalistikës pas rënies së zjarrit.Sot të tjera foto të siguruara nga ABC News tregojnë pasojat e flakëve që përfshinë këtë...
Tenderin për radarët e vëzhgimit të bregdetit e fiton një … dyqan celularësh
Auditimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes ka zbuluar detaje të padëgjuara më parë në kryerjen e tenderave nga kjo ministri. Në ministrinë e drejtuar nga Mimi Kodheli, gjigant...
Në spiatal, ku blihet vdekja
1. «Zonjë, dyshojmë se keni shenja kancerogjene në qafë të mitrës. Duke qenë se mjeku ynë nga Shkupi është në Prishtinë, ju sugjerojmë që të bëheni operacion sa më parë që të jetë e mundur! Operacion...
Tetori, azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani, të dytët pas sirianëve
4680 shqiptarë kërkuan azil politik në Gjermani vetëm për muajin tetor. Fluksi ka rënë lehtë, por shifrat mbeten alarmante. Shqiptarët renditen përsë...
Rama-Meta përsëri bashkë në takim, në vilën qeveritare
Rama-Meta përsëri bashkë në takim, në vilën qeveritare Rreth orës 10:00 të paradites, sot, Edi Rama dhe Ilir Meta u takuan përsëri në shoqërinë e disa ministrave dhe krerëve të grupeve parlamentare.&...
Gjermani, azilkerkuesit shqiptarë do të marrin përgjigje brenda 3 javësh
Azilkërkuesit shqiptarë nuk do të mund të qëndrojnë më shumë se 3 javë në kampet e pritjes në Gjermani. Partitë në koalicionin qeverisës arritën marreveshjen për ligjin e emigrantëve. Kancelarja Angel...
Skandal në Ministrinë e Mbrojtjes/ Një kompani pastrimi fitoi tenderin e rikonstruksionit
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht 12 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes për abuzime me disa tendera. Vlera e abuzimit shkon në 942 mijë lekë. Nga audit ii kryer më 16 mars të vitit 20...
SKANDALI/ Tre ditë pas arrestimit, Ilir Beqja dha tenderin 500 milionësh për Omega Pharma
Pronari i kompanisë “Omega Pharma”, Nadir Çausholli është në qelitë e burgut, që nga mbrëmja e së shtunës, kur u arrestua së bashku me 12 të tjerë. Të gjithë dyshohen si pjesë e një skeme të vjedhjes ...
Dosja “Zagani”, gazetari zbulon emrin e biznesmenit që ka 20 kg kokainë dhe 3 mln Euro në shtëpi
Ish-shefi i antidrogës së Fierit Dritan Zagani ka bërë deklarata të forta për trafikun e drogës, ku sipas tij i përfshirë është edhe ministri i Brendshëm Tahiri. Në intervistën e tij të fundit për gaz...
Zef Gjoni: Edi Rama gënjeu, nuk ka qenë në Meshën e parë në Shkodër
Më 4 nëntor 1990 Edi Rama nuk ka qenë pjesë e meshës së parë! Konfirmimi vjen nga Zef Gjoni krahu i djathtë i dom Simon Jubanit në organizimin e meshës së parë! Ndërsa nuk mohon të kete qenë me datën ...
Faqja 1 321 prej 1 323« E para...102030...1 3191 3201 3211 3221 323