Angelina Jolie po vret mendjen për karrierë politike. ‘S’e di nëse më ka mbetur gjë…”.
Angelina Jolie është e hapur për t’i hyrë karrierës politike nëse ajo beson se kjo është mënyra ë e mirë për të ndryshuar botën. Vitet e fundit...
Gjykatësi argjentinas urdhëron që veprat e artit të Kirchner të konfiskohen
 Buenos Aires (AFP) - Një gjyqtar argjentinas ka urdhëruar konfiskimin e më shumë se 30 veprave te artit në pronësi të ish presidentes Cristina Ki...
Amos Oz, shkrimtari i famshëm, ‘tradhtari’ dhe dashuria e Izraelit, vdiq 79 vjeç
Amos Oz, autori më i famshëm i Izraelit dhe avokat i paqes mes Izraelit dhe Palestinës, vdiq sot nga kanceri në moshën 79 vjeç. Vepra e tij më ...
Krishtlindje/ Austria feston 200 vjetorin e këngës së dashur ”Natë e heshtur”. VIDEO
Oberndorf bei Salzburg (Austri) (AFP) - Austria ka diçka të veçantë për të festuar këtë periudhë festive pasi shënon 200 vjet që nga shfaqja e par...
The Guardian: ‘Doxxing’ është taktika ‘efektive’ kundër ‘të djathtës ekstreme ‘
( Foto nga: LOIC VENANCE/AFP/Getty Images)/ Në një artikull për Guardian, të mërkurën, shkrimtari Jason Wilson pretendoi se ndonëse doxing ësht...
Parisi çmendet pas Klimt ndërsa një milion paguajnë për të parë spektaklin digjital
Paris (AFP) - Më shumë se një milion njerëz janë ngjitur për të parë një ekspozitë digjitale kushtuar artistit austriak Gustav Klimt në Paris, sip...
Golden Globes 2019: Jeff Bridges do të marrë çmimin Cecil B. DeMille
17 dhjetor (UPI) - Jeff Bridges do të marrë çmimin Cecil B. DeMille në Golden Globe Awards në 2019. Deadline njoftoi se aktori 69-vjeçar do të ...
Fituesi i X-Faktor-it italian kritikohet se i bën ‘Like’ Salvinit dhe Trumpit në Facebook
( Foto nga: Stefania M. D'Alessandro/Getty Images)/   Reperi italian Anastasio, i cili kohët e fundit fitoi versionin italian të X-Fact...
Egjipti zbulon varrin 4,400-vjeçar të një prifti të lartë të lashtë
(Foto nga KHALED DESOUKI/AFP/Getty)   (AFP) Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar varrin e një prifti që daton më shumë se 4,400 vjet në k...
Harvey Weinstein zbulon: “Jennifer Lawrence fitoi Oskar sepse erdhi në shtrat me mua”
-Në skandalin që i dha jetë lëvizjes #MeToo, tani përfshihet edhe cmimi Oskar i Jennifer Lawrence- Nga: Roberta Damiata  Zbulim i bujshëm në...
Faqja 10 prej 62« E para...89101112...203040...E fundit »