Korçë/ Goran Bregovic ngjitet në skenë dhe nis me këngën ‘Kosovska’
Këngëtari Goran Bregoviç është ngjitur në skenë për të dhuruar një mbrëmje magjike në Festën e Birrës në Korçë. Bregoviç e nis koncertin me kën...
‘Kam ardhur të dëgjoj Bregovicin!’. Mijëra simpatizantë mbushin Korçën, qyteti nidzet në natën e fundit
Nata e pestë dhe e fundit e festës së Birrës në Korçë kulmon me performancën e këngëtarit boshnjako-kroat, Goran Bregoviç. Qytetarët e shumtë q...
Goran Bregoviç do të këndojë shqip, nesër me këngën “Kosovska” në koncertin në Korçë
MNesër mbrëma në “Festën e Birrës” në Korçë do të performojë këngëtari serb Goran Bregoviç, pjesëmarrja e të cilit është kundërshtuar nga shumë ar...
Festa në Korçë, nata e tretë/ Artistët që performojnë sonte…
Sonte do të jetë nata e tretë e magjishme e “Festës së Birrës” në Korçë. Sonde atje do të performojnë artistë dhe emra të njohur për botën e mu...
Ndahet nga jeta aktorja e njohur e serialit Sulejmani i Madhërishëm. Kishte lindur në Shkup
Aktorja turke Sabina Tozi, e cila u bë e njohur nga publiku në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ndërroi jetë në moshën 76 -vjeçare. Sabina Ajru...
Ne kemi mbushur sallat ku këndonte Ceca e Bregoviç, tani iu themi tradhtarë shqiptarëve të Shqipërisë
Nga Halil Matoshi 1. Mëkati i Goran Bregovićit nuk është kryerja e ndonjë akti gjenocidi ndaj kombeve joserbe në ish Jugosllavi, inspiruar n...
Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes
Nga Denis Dyrnjaja Ky rasti i Bregoviçit dhe një vale reagimi i disa prej personazheve publikë në rrjetet sociale na tregoji qartë sesa sipër...
Dua Lipa ia merr valles me gotë rakie në kokë në plazhet në Jug të vendit
Me një gotë rakie në kokë dhe me shami në dorë, duke kërcyer valle popullore, Dua Lipa fotografohet teksa vazhdon  të pushojë në Shqipëri, dhe duk...
Ndërron jetë, në moshën 89-vjecare, solistja e parë e Ansamblit, Lili Këlliçi (Madhi)
Ndërron jetën në moshën 89-vjecare solistja e parë e Ansamblit Lili Këlliçi (Madhi) Lili Këlliçi(Madhi) ishte një personalitet i padiskutueshëm i...