Një pikturë e Leonardo da Vincit shitet me një çmim rekord: 450 milionë dollarë
Një pikturë 500-vjeçare që besohet të jetë vepër e Leonardo da Vincin u shit në Nju Jork për një shifër rekord prej 450 milion dollarësh, raporton...
Ka ‘fake news’, por ka edhe qytete ‘fake’
U bë e modës që kudo në botë të përdoret nocioni ‘fake news’; por veç lajmeve të rreme, janë zbuluar edhe qytete të rreme, ose 'fake’. Gjatë nj...
FOTO: Melania Trump në 5 momente kulmore të Fashion gjatë udhëtimit historik në Azi.
Për udhëtimin në Azi të First Lady, Melania, në krah të Presidentit Donald Trump, ish modelja e lindur në Slloveni, solli fustane dhe veshje të tj...
Nuri Çumani i dhuron kolazhin e jetës Ansamblit Kombëtar me rastin e 60 vjetorit të krijimit.
Nuri Çumani, një artist i fotografisë, bashkudhëtar i artit dhe artistëve shqiptarë, së fundi ka krijuar kolazhin e jetës  së Ansamblit Kombëtar t...
NDAHET NGA JETA AKTORI MERKUR BOZGO
Deri para një jave, Merkurin e gjeje që në mëngjes në Parkun e Madh të Tiranës; ai hapte ditën duke ecur, edhe duke vrapuar- pse jo. Sot morëm laj...
Ismail Kadare gjen diplomatin ‘par excellence’ te Behgjet Pacolli i Kosovës.
Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, ka pritur në shtëpinë e tij në Paris, zëvendëskryeministrin e parë, njëherësh shefin e diplomacisë ko...
Kevin Spacey: Policia Britanike ka nisur “hetimin për ngacmime seksuale”.
Kevin Spacey është vënë nën hetim nga policia e Mbretërisë së Bashkuar mbi një ngacmim seksual të supozuar, sipas raportimeve. ‘The Sun’ tha se...
Paz de la Huerta: Edhe një aktore akuzon Harvey Weinstein për përdhunim.
Një tjetër aktore ka vazhduar me kallëzime se producenti Amerikan Harvey Weinstein e ka përdhunuar. Aktorja e Boardwalk Empire- një dramë ameri...
Grupi muzikor folklorik shqiptar mahnit publikun anglez me këngën “Tana” në BBC. VIDEO
Grupi shqiptar “Saz’iso” ka interpretuar në emsionin e famshëm  “Later with Jools Holland”, këngën “Tana”. Ajo është një nga baladat popullore më ...
HOMAZH PËR PROFESOR LUARASIN!
Nga: Miho Gjini/ Rrallë ndodhë që ai që ikën nga jeta “të merr me vete!” e nuk përmendesh për një kohë të gjatë, sikundër e pësojmë tani me Mih...
Faqja 20 prej 52« E para...10...1819202122...304050...E fundit »