Terrori në Londër: Arrestohen 12 persona në Barking pas sulmit me furgon dhe me thika
Dymbëshejetë persona janë arrestuar pas sulmit terrorist në Londër, i cili la shtatë të vdekur dhe 48 të plagosur. Arrestimi në Barking, leindj...
Liderët botërorë dënojnë aktin terrorist në Londër
Liderët botërorë kanë dënuar aktin terrorist të të shtunës në mbrëmje në Londër, ku mbetën gjashtë të vdekur dhe 48 të plagosur. Presidenti i S...
Terror në Londër. Gjashtë të vrarë dhe 48 të plagosur të sulmuar nga një furgon dhe të rrahur nga kriminelë.
Gjashtë vetë kanë mbetur të vdekur dhe të paktën 48 të plagosur në një incident terrorist në Londër. Tre nga agresorët që shkaktuan tragjedinë jan...
Shtetet e Bashkuara paralajmërojnë Pekinin mbi Ishullin në Detin e Kinës Jugore
Shtetet e Bashkuara nuk do ta pranojnë militarizimin e ishullit të ndërtuar artificialist nga njerëzit në Detin e Kins së Jugut- ka paralajmëruar ...
Sulm terrorist në Gjermani? Evakuohen 80 mijë persona.
Autoritetet gjermane janë vënë në alarm, dhe kanë evakuuar 80 mijë spektatorë që ndodheshin në një stadium për ta ndjekur një koncert 'rock’. P...
Leo Varadkar: Kryeministri i parë ‘gay’ i Irlandës
Leo Varadkar është vendosur të jetë kryeministri i ardhshëm i Irlandës pas fitores që arriti partia e tij 'Fine Gael'. 38 vjeçari Varadkar do t...
Organizatat e Soros- nën hetim për abuzime seksuale me emigrantët në Greqi.
Organizata bamirëse Amerikane ‘Mercy Corps’ është vënë nën hetim nga qeveria e Greqisë sipas deklarimeve se anëtarët e grupit kanë abuzuar seksual...
Trump: Shtetet e Bashkuara do të tërhiqet nga Marrëveshja e Klimës e Parisit
  Presidenti Donald Trump njoftoi nga Kopështi i Trëndafilëve në Shtëpinë e Bardhë, të Enjten, pasdite se Shtetet e Bashkuara do të tërhiq...
Orë pas ore me Marrëveshjen e Parisit. Shefi i OKB i kërkon presidentit Trump ta mbajë.
Shtetet e Bashkuara i është kërkuar që të qëndrojë përkushtuar ndaj Marrëveshjes së Klimës së vitit 2015 në Paris; pak orë para se presidenti Trum...
Mbi 40 njerëz ‘vdesin nga etja’ në Shkretëtirën e Saharsë; mbijetojnë vetëm 6 gra.
Të mbijetuarit kanë dëshmuar se 44 vetë kanë vdekur nga etja në Shkretëtirën e Saharasë, pasi makina e tyre pësoi defekt në Shkretëtirë, në veri t...
Faqja 298 prej 404« E para...102030...296297298299300...310320330...E fundit »