Austria kërkon të dalë nga skema e Emigracionit në BE.
Austria do të tërhiqet komplet nga programi i rishpërndarjes i emigrantëve të formuluar nga Bashkimi Europian, sepse deri tani ka marrë mjaft prej...
Qindra vullnetarë të Shtetit Islamik janë kthyer në Britani
Burime të Sigurisë kanë thënë për “Sky News” se më shumë se katërqind xhihadistë Britanik që udhëtuan drejt Lindjes së Mesme për të luftuar organi...
Trump bën thirrje për hetime mbi lidhjet e Clintonëve me Rusinë
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ish- sekretare e shtetit e SHBA, Hillary Clinton)/ Presidenti Donald Trump postoi në Twitter të ...
At midnight, when super powers clash in Tirana
  By Frrok Çupi/ We can hardly say that super powers exist now, but this is how we were used to call the United States of America, European...
Hollywood nuk është aq i lulëzuar sa duket; shumë prej liderëve po humbin punën.
Reporteri i gazetës “The Los Angles Times ‘ Ryan Faughnder raporton se biznesi tradicional i filmave në Hollywood po përballen me disa sfida kyç s...
Është koha për rivendosjen e lidhjeve Diplomatike dhe tregtare Britani- Turqi
Nga: Daniel Kawczynski/ Brexit, më në fund, u vu në rrugë gjatë kësaj jave. Kështu që tani është koha që Mbretëria e Bashkuar të bëjë të njëjti...
Le Pen: Do të jap dorëheqjen nëse Francezët nuk pranojnë Daljen nga Eurozona.
Kandidate e krahut të djathtë për presidente në Francë, Marine le Pen, tha se në qoftë se plani i saj për ta nxjerr Francën nga monedha euro nuk p...
‘Klasa punëtore ka folur’: Legjenda e “punk rok”, Johnny Rotten çmon Brexit, Trump, dhe Farage
Ikona britanike e Kulturës dhe i ashtuquajtur “kumbarë i artit punk rok” John Lydon (Johnny Rotten) ka përshëndetur “harenë” e populistëve, të lëv...
Koalicioni opozitar i rri të vetës: O qeveri teknike o nuk ka zgjedhje! Dhe dy mesazhet nga Trump dhe Merkel.
Partitë e koalicionit Opozitar ka marrë sërish vendim për mos paraqitjen në KQZ si subjekt zgjedhor deri në krijimin e një qeverie teknike.  Ato k...
Goldman Sachs iu thotë investitorëve: “Të mendosh se Marine Le Pen nuk do të jetë Presidente e Francës- ky është naivitet”.
  Njësoj si Brexit dhe Donald Trump, Marine Le Pen mund të sfidojë predikimet nëse bëhet ose jo presidente e Francës në maj të këtij viti-...
Faqja 849 prej 1 115« E para...102030...847848849850851...860870880...E fundit »