‘ Dembelët e Ballkanit’/ Ne shqiptarët, me ligj, fabrikojmë pushime.
Maji është një ditë simbolike për mbrojtjen e të drejtave të punonjësve në mbarë botën. Në Shqipëri, prej vitesh e ka humbur simbolikën dhe është ...
Patriarku Kirill i Rusisë nis vizitën zyrtare në Tiranë.
Patriarku Ortodoks i Moskës dhe gjithë Rusisë, Kirill, ka nisur një vizitë zyrtare në vendin tonë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku...
BABAI I TMERRSHËM HEDH NGA ÇATIA FËMIJËN E TIJ SI PROTESTË NDAJ POLICISË (Foto)
Në media online po qarkullojnë fotot ku tregohet një baba që kap nga këmbët fëmijën e  tij të vogël, dhe që nga çatia e shtëpisë së tij e hedh pos...
Foto e rrallë dhe aksident marrëzie: Kamioni i del para trenit dhe ‘hidhet’ nga ura.
Sot në mëngjes, një tren i linjës Shkodër-Vorë është përplasur me një me një kamion të vogël i cili transportonte mallrave. Në kamion ndodheshin e...
Censusi i vitit 2020 do të përcaktojë raportet ‘në të njëjtin seks’ dhe në ‘seks të kundërt’.
Raporti i Zyrës së Censusit në Shtetet e Bashkuara për në Kongres mbi studimet e vitit 2020, përfshin shtesa mbi çështje të marrëdhënieve e homose...
SKANDALI/ Ilaçi i rrezikshëm- 200 herë më i fortë se morfina, po shitet në Shqipëri
Medikament i rrezikshëm, Fentanyl”, 200 herë më i fortë se morfina, po shitet në Shqipëri Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” shfaq një qytetar...
Katër të panjohura shkencore për kryqëzimin
Ekzistenca e Krishtit vazhdon të mbetet një debat dhe zyrtarisht nuk pranohet jashtë rretheve fetare edhe pse ka të dhëna që e mbështesin, (p.sh h...
Bie ‘shi’ me shufra floriri dhe argjendi nga qielli në Rusi.
U krijua një gjendje shokuese në një aeroport në lindje të Rusisë: Shufra metali të çmuar ranë si shi nga qielli drejt mbi autostradë. Një aero...
‘Lacoste’ zëvendëson logon Krokodil me ‘dhjetë speciet më të rrezikuara”.
Kompania e veshjeve ‘Lacoste’ ka deklaruar se përkohësisht do të zëvendësojë logon me Krokodilin ikonik në bluza, me simbolet e 10 specieve më të ...
Dom Vlashi kërkon lutjen e të gjithëve për Noem Gjergjin që po lufton me vdekjen pas aksidentit
‘Shumë të dashtun e të nderum miq, Sapo u ktheva nga Velipoja që kurrë nuk e pash ma ngusht, ma në zi e ma të plagosun. Kërkoj lutjen Tuaj p...
Faqja 3 prej 3212345...102030...E fundit »