Mësimi online do vazhdojë/ Komiteti teknik i ekspertëve: Më mirë auditoret bosh sot, se sa spitalet plot nesër
Mësimi online do të vazhdojë për të gjithë studentët. Anëtarët e komitetit teknik të ekspertëve në në mendje thanë se tani nuk është koha që të bë...
Melania Trump përshëndet ‘Au Revoir’ në Shtëpinë e Bardhë, në Classic Chanel
JOHN BINDER Zonja e Parë Melania Trump bëri një pershendetje au revoir në Shtëpinë e Bardhë të Mërkurën në mëngjes në një komplet të zi duke im...
COVID19/ Edhe sot humbën jetën gjashtë pacientë, rezultuan 586 pozitivë.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni m...
Java e dytë e vaksinimit, stafi i pavionit Covid të pediatrisë merr dozën e parë
Java e dytë e vaksinimit anti-Covid ka nisur sot me personelin shëndetësor të pavionit COVID të Pediatrisë, ku trajtohen fëmijët e prekur. Mini...
Dr. Arjan Harxhi po kurohet kundër Covid19. Reagon bashkëshortja: ‘Nuk përdoren fondet e shtetit, le ta dijë çdo lëtyrë politike…’/
Arjan Harxhi, mjek i njohur infeksionist, njëherazi drejtor i spitalit Covid-3, u infektua me koronavirus dhe prej ditësh kurohet në një spital të...
COVID19/ 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar në 6 ditë. ‘Do të rritet ritmi’ deklaron Rama
369 mjekë dhe infermierë të cilët janë në vijën e parë të betejës me COVID-19 janë vaksinuar në 6 ditë. Procesi vijon edhe sot në Qendrën e...
Akullore nga Kina e kontaminuar me koronavirus
-Zyrtarët besojnë se koronavirusi ishte në gjendje të mbijetonte në akullore për shkak të temperaturës së ftohtë-. Tre mostra të akullores nga ...
COVID19/ Kush nuk duhet të vaksinohet me Phizer?
  Ndonëse ende nuk mund të thuhet se kur fillon vaksinimi  anti Covid i popullatës në Shqipëri, pasi duhet të mbërrijnë sasitë e tjera të ...
COVID19/ Manastirliu: ‘Mbeten në fuqi masat kufizuese. Universitetet vijojnë online!’
“Do të vijojmë të kemi në zbatim masat të cilat tashmë i gjykojmë si masa që kanë dhënë impakt dhe vlerësojnë që kanë dhënë efekt”.  Ky ishte ...
COVID19, vazhdon në ofensivë/ 660 raste të reja dhe 5 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni...