A do jetë falas vaksina kundër Covid-19 në Shqipëri? Përgjigjet kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp, duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve ka deklaruar se vaksina kundër COVID kur të vijë...
Rama: Sigurojmë barnat esenciale për të sëmurët dhe ndihmë familjeve në nevojë!
Kryeministri Edi Rama premtoi një tjetër paketë ndihme për të sëmurët dhe familjet në nevojë, referuar situatës së rënduar të krijuar nga pandemia...
Covid, Vala e dytë/ Sot vendi hyn në karantinë, Ministria e Shëndetësisë publikon oraret e lëvizjen dhe ndalimit.
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin e ri të vendosur nga Komiteti i Ekspertëve që do të hyjë në fuqi mbrëmjen e sotme. Pas orës 22...
Greqia shtyn deri më 30 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur t’i shtyjë...
COVID19/ Shtohen infektimet në 563 raste të reja; 8 viktima.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 563 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë ...
Covid19/ Pacienti hidhEt nga ballkoni i Spitalit Infektiv: 69-vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh ng...
Covid 19/ Kjo ishte dita më e keqe në vend, humbën 12 jetë, 525 raste të reja! Mes viktimave një 34-vjeçar
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije të dhënat e fundit të situatës me Covid 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u regjistrua ...
Karantina? Komiteti i Ekspertëve vendos: Ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri 6:00 të mëngjesit, në gjithë vendin.
Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë ka propozuar që, prej ditës së mërkurë, të kufizohet lëvizja nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit....
Vaksina anti-COVID rezulton efektive 90%, vjen reagimi i parë nga presidenti Donald Trump
Vaksina e kompanisë Pfizer është efektive 90%. Kjo u njoftua nga presidenti i Pfizer, Albert Bourla. Ministri gjerman i Shëndetësisë menjëh...
Gati vaksina e covid-19, pritet të aplikohet për miratimin emergjent. Mbron 90 për qind të rasteve.
Vaksina e parë kundër koronavirusit mund ta parandalojë infektimin në masën mbi 90 për qind sipas një studimi paraprak. Prodhuesit e saj – komp...
Faqja 30 prej 149« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »