Covid19/ Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri: Komiteti Teknik i Ekspertëve
Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri. Është kjo deklarata e Komitetit Teknik i Ekspertëve. Prania e variantit Delta në vendin tonë u...
Ministria e Shëndetësisë konfirmon prezencën e variantit Delta. Manastirliu u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.
Në vendin tonë është konfirmuar varianti Delta, i infeksionit Sars-Cov2. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, nga kamp...
Sërish ka rritje rastesh me Covid19/ 34 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
Sërish ka pasur një rritje të rasteve me COVID në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të infektuarve aktivë në 232.  Nga 3348 testime, nga...
Manastirliu: ‘Rrezik nga varianti Delta, prandaj vaksinim, vaksinim, vaksinim!. Mbrojmë veten dhe tjetrin’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër procesin e vaksinimit me njësitë e lëvizshme në zonën e Sukthit,...
Sot, festa e Kurban Bajramit, mijëra besimtarë mbushin sheshet e xhamitë në të gjithë vendin
Kjo e martë është dita më e shenjtë për besimtarët myslimanë, të cilët kremtojnë sot Kurban Bajramin. Ceremonia nisi herët në mëngjes, ku, ndryshe...
Rama njofton shtyrjen e orës për muzikën: Nga nesër në 23:00, kush do të kërcejë e këndojë tërë natën…
Kryeministri Edi Rama thotë se nga dita e nesërme, muzika në lokale dhe klube do të lejohet deri në orën 23:00. Shtyrja me jë orë vjen pas prot...
Vaksinim për të gjithë, që nga e hëna/ Për një javë mund të vaksinohen të gjithë personat mbi 18 vjeç
Nga dita e hënë do të nisë java e hapur e vaksinimit të personave mbi 18 vjeç. Fillon në 19-25 korrik. Ministria e Shëndetësisë thotë se kjo n...
20 mijë fëmijë të lindur në gjysmën e parë të këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes!/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama postimin e mëngjesit të sotëm ia kushtoi bilancit të familjeve që janë mbështetur me bonusin e bebes.  Rama thotë se janë...
Papa Françesku kërkon me ngulm kujdesin shëndetësor universal falas
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.   ROME - Papa Françesku bëri një thirrje të dielën për kujdesin shëndetësor falas, duke u kërkuar kombeve të ...
Nis: Vaksinim derë me derë për të mbrojtur sa më shumë qytetarë kundër COVID-19. Hapi i parë nis nga Paskuqani
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se prej ditës së sotme ka nisur procesi i vaksin...