COVID i merr jetën komandantit të Komandës Mbështetëse! Peleshi: Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur
(Në foto: Gjenerali Ndriçim Sallaku) Fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht komandanti i Komandës Mbështetëse, gje...
Kryeministri Rama: Që në mëngjes Jep njoftimin: Sot 500 vetë personel mjekësor i Kosovës do të vaksinohen në Kukës
Kryeministri Edi Rama dhe Shqipëria është bërë shembull për Bashkimin Europian e cila harroi Kosovën dhe vendet e tjera në procesin e vaksinimit....
AstraZeneca, zonja që mundi Evropën
  Frrok Çupi Tani duket se lufta mes Evropës dhe vaksinës anglo- suedeze mbaroi: Europa i ra në gjunjë Zonjës që e kishte përfolur dhe mall...
Vendimi i EMA-s: AstraZeneca është një vaksinë e sigurt dhe efektive
  Agjencia Evropiane e Barnave doli në përfundim pasditen e sotme në mbledhjen që po zhvillohet, se Astrazenca është një vaksinë e sig...
OBSH bën thirrje për vazhdimin e përdorimit të vaksinës së AstraZeneca
OBSH është shprehur sërish se përfitimet e vaksinës anti-COVID-19 të AstraZeneca tejkalojnë rreziqet dhe vendet në të gjithë Evropën duhet të vazh...
Koronavirusi po përhapet shumë shpejt në Ballkan: OBSH jep alarmin
Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se është veçanërisht e shqetësuar nga situata e Covid 19, në Ballkan dhe në Europën Qendrore, duke ...
Rama: Së shpejti vjen sasi e konsiderueshme vaksinash, nisim me…
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Shkodra për procesin e vaksinimit, duke dhënë lajmin se shumë shpejt do të vijë një sasi e konsiderueshme vaksi...
Gjermania i kthehet gabimit me vaksinën: ‘Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n’.
Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani po verifikohen edhe njëherë të dhënat. Fab...
Draghi-Macron: Deklarata e EMA inkurajuese! Do të vazhdojmë vaksinimin me AstraZeneca
Kryeministri italian Mario Draghi, tha se deklarata e Agjencisë Evropiane të Barnave lidhur me sigurinë e vaksinës kundër COVID-19, AstraZeneca ës...
Zëra nga zyrtarë të lartë të spitaleve franceze: AstraZeneca është aq efikase sa Pfizer!
Një zyrtar i lartë i spitaleve franceze tha të mërkurën se studimet kanë treguar se vaksina AstraZeneca – e pezulluar aktualisht në Francë – është...