Zeri i femres eshte me joshes gjate menstruacioneve
Shkencëtarët amerikanë nga State University of New York kanë pohuar se zëri i femrës në pjesën e muajit në të cilin ato janë në fazën e mbarësimit ë...
Çaji ndihmon në forcimin e kockave
  Çaji mund të jetë sekreti për të pasur kocka të fuqishme. Studiuesit  këmbëngulin se 3 filxhanë çaj në ditë, ulin riskun e thyerjes së koc...
Belfie-t më të famshme
Pas fotove selfie,  tani është edhe një lloj tjetër, belfie.  Fotografimi i të pasmeve dhe postimi i tyre në internet ka kapluar rrjetet sociale. ...
Kur kirurgu plastik gabon…
Shtetasin turk Hakan Gundogan, me profesion mjek estetist dhe që jeton në Stamboll , ndodhet nën akuzë për mjekim të pakujdesshëm me pasojë shëmti...
Mbretëresha je ti !
Beso në vetvete ! Ky  eshtë  sekreti i çdo fitoreje. Duhet të  besosh në  aftë sitë  e tua. Ti je një  femë r e kompletuar, je e zgjuar, e bukur d...
Stili atashimit në çift Nga psikologe Orjola Plaku
Sa ndikim kanë marrdhëniet me familjarët në vogëli? A janë ato një shembull që ndjekin fëmijët kur rriten? Ja se çfarë thotë psikologe Orjola Plaku:...
Shen Valentini Çfarë dhurate t’i bëj?
Jemi ne prag te festes se dashurise, keto dite neper te gjithe boten shpenzohen me miliona para per te gjetur dhuraten e duhur.  Megjithatë,  stud...
Cfare eshte Virusi Zika
Virusi Zika eshte kthyer ne tmerrin e nenave te reja, pas lajmit se ky virus ka ne fokus bebet e sapolindura ka paralajmeruar qe cdo nene te marri...
Aurikuloplastika (NDËRHYRJET PLASTIKE PËR RREGULLIMIN E VESHËVE TË DALË)
Ndërhyrja plastike te veshët e dalë (të mëdhenj) ka si synim t’i rregullojë veshët, të cilët janë të zhvendosur shumë nga koka (më shumë se normal...
Dr. Vigjilenca Demiraj Tre arsyet pse preken kaq shumë njerëz nga kanceri
Studiues të ndryshëm në botë pyesin veten pse kaq shumë njerëz po diagnostikohen me kancer çdo ditë?Është kjo arsyeja që ata po bëjnë kërkime të vazhd...
Faqja 94 prej 96« E para...102030...9293949596