Golin e francezëve e duartroket ministri i Shqipërisë
  Mbrëmë në Marsejë u zhvillua loja e futbollit mes Francës dhe Shqipërisë, e cila përfundoi me rezultatin 2:0 në favor të ekipit francez. Në shkallët e stadiumit të Marsejës ndodheshin, zyrta...
Basha: Një ditë e zezë për Drejtësinë
  Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se u ka bërë presion Gjykatave, duke iu referuar vendimit të sotëm të Apelit që riktheu në detyrë drejtorin e Përgjithshëm të...
Euro 2016/ Sherr mes tifozëve, dy francez plagosen nga shqiptarët
  Dy tifozë, një francez e një belg, janë plagosur me thikë pasi u konfrontuan me disa shqiptarë, në momentin kur po ekzekutohej himni francez para ndeshjes Francë-Shqipëri. Ngjarja ndodhi ...
LSI për Reformën: Vetëm “Venecia” mund të përcaktojë vijën e kuqe
Lëvizja Socialiste për Integrim i është përgjigjur kryeministrit Rama përsa i përket "vijës së kuqe" që ai thotë se ka vendosur SHBA dhe BE për reformën në drejtësi. Nënkryetari Petrit Vasili tha s...
Ish kryetari i Bashkisë Përmet dënohet një vit burg
Ish-Kryetari i Bashkisë së Përmetit Gilberto Jaçe, është dënuar me një vit burg për shpërdorim detyre. Ai është dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë të Tiranës, për një objekt 70 metra katrorë që ...
Sport-Briefly/ Franca deporton ruset
Franca ka deportuar sot liderin ekstremist te shoqates se tifozeve rus te futbollit, e bashke me te, edhe 19 tifoze rus, pas dhunes ne Marseje (Sipas BBC)
Ne ndeshjen me Rumanine do te mungoje Kukeli
Në sfidën e fundit të kuqezinjve të vlefshme për Kampionatin Europian do të mungojë mesfushori Burim Kukeli. Mesfushori u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 55’, duke plotësuar numrin dy të ...
Kafja nuk shkakton kancerin
Nuk ka akoma ndonjë provë përfundimtare se kafja shkakton kancer,  agjencia per kancerin e ËHO tha ditën e Mërkurre. Por njëkohësisht, agjencia deklar...
Vlahutin thote gjera te njohura: “Dialogu ketu- i veshtire!”
Ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin është shprehur se dialogu për reformën në drejtësi mes partive politike në Shqipëri është i vështirë, duke pasur parasysh se bisedimet për këtë reformë...
Pa opoziten, Reforma eshte e paligjshme/ LSI
LSI ka deklaruar se nëse Reforma në Drejtësi do të miratohej pa kompromisin e opozitës, nuk do të ishte legjitimie. Krey i Grupit të LSI, Petrit Vasili, tha sot për mediat se “nëse këto të mira do të ...