Kryetari i Bashkisë në Pennsylvania jep dorëheqjen pasi tallej me sojin e Obamës
  Një kryetar bashkie në një qytet të shtetit të Pennsylvania ka dhënë dorëheqjen pas zemërimit mbi postimin e tij racist në Facebook. ...
Në televizionin Francez, komentatori puth gjoksin e një gruaje në ekran Live/ VIDEO
  Ndërsa Donald Trump, kandidati për Shtëpinë e Bardhë, qënka mburrur në një bisedë private se mund të ketë në dorë gruan që do, pasi "gra...
A digjen mbetjet spitalore mes nesh? Janë kancerogjene.
Ja si lëshon tym ky oxhak; ndodhet në rrugën "5 Maji", ose te Tregu i Madh i Uzinës Dinamo. Një qytetar na ka dërguar këtë video denoncuese nga...
Bashkimi Europian duhet të përgatitet për kthimin e xhihadistëve pas sulmit në Mosul
  Bashkimi Europian duhet të përgatitet për kthimin e xhihadistëve në qoftë se i ashtuquajturi Shteti Islamik (IS) po nxirret jashtë nga b...
Updated/ Një i ri ndodhet në vinçin e Stadiumit “Qemail Stafa” dhe kërcënon se do të hidhet
Updated: 26-vjeçari Erjon Selimaj sapo ka zbritur nga vinçi brenda stadiumit “Qemal Stafa”, nga ku po tentonte të vetsakrifikohej. Një i njohur...
Trump kundër Luftës së Tretë; do të takojë Putinin para 20 Janarit
Nga: Veritas.com.al/ Rreziku i një Lufte të tretë pas krizës së marrëdhënieve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara është shfaqur, së pari në me...
Ministri i Drejtësisë kërkon që ushtria të dalë nga kazerma, kundër kanabisit
Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka kërkuar që në këtë situatë emergjente, ushtria të dalë nga kazerma dhe t’u drejtohet parcelave të mbjella m...
Si mund të të tregojë Gjuha e Trupit se je për lider?!
  Për mirë a për keq, liderët e Grupit C,  janë gjithnjë në lëvizje. Edhe pse nga njëri takim në tjetrin, duke folur me mijëra, ata gjithn...
Të mos besosh më as te Republika?! Gardiani i Republikës është grabitësi i parë
/Veritas.com.al/   Zhurma mediatike e  kohëve të  fundit se po grabiten karburantet në kryeqytet, rezultoi me një punonjës të Gardës Ko...
Ligji për riciklimin e mbetjeve të importuara nuk garanton në Shqipëri/Komisioni Europian
  Komisioni Europian konsideron se Shqipëria nuk ka ende infrastrukturën e nevojshme, institucionet dhe sistemet e duhura për monitorimin,...