Vendi ynë, me taksat më të larta, me ekonominë më të dobët/ FMN
  Në një raport të posaçëm për politikën fiskale, Fondi Monetar Ndërkombëtar vë në dukje se qeveria shqiptare nuk ka arritur të përmirësojë të ardhurat, pavarësisht rritjes së taksave më 2014,...
Prokuroria e Përgjithshme nis procedimin penal kundër Ministrit Tahiri
    Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar një procedimin penal ndaj Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nisur nga kallëzimi i bërë nga KLD. Kallëzimi është regjistruar për veprën...
Pajisja përgjuese “IMSI Catcher” përgjoi avionët e drogës në Seman
  Pajisja përgjuese “IMSI Catcher”, për të cilën Prokuroria ka nisur hetimet, dyshohet se është dërguar në zonën e Semanit pak javë më parë, pas raportimeve për një avion me drogë në atë zonë....
Leontiev Çuçi e quan “prof. Pellumbin” nje “manipulator”
  Ish-anëtari i kryesisë së Partisë Socialiste në vitin 1995 , Leontiev Çuçi, (minister dhe diplomat) akuzon Servet Pëllumbin si gënjeshtar dhe manipulator për ditarin që ai ka shkruar për ngj...
Lëvizja “5 Yjet” fiton zgjedhjet në Itali, 67% të votave në Romë
Kryeministri italian, Matteo Renzi ka humbur zgjedhjet e të dielës në Romë dhe Torino përballë një Lëvizjes  “5 Yjet”. Kjo parti po e shfrytëzon zemërimin e popullatës rreth korrupsionit të përhapu...
Pas fitores me Rumaninë, De Biazi me këmbë në tokë… “Jo festë!”
  Emocionet dhe lotët e gëzimit kanë qenë të shumta dje pas fitores historike të Shqipërisë me Rumaninë. Pas përfundimit të ndeshjes, Presidenti i FSHF Armand Duka propozi që sapo ekipi të ...
Euro 2016/ Kush luan sot? Çfarë kërkon Shqipëria pas Rumanisë?
  Pas fitores historike të Shqipërisë kunder Rumanise, tashmë të gjithë kanë mendjen tek llogaritë dhe ndeshjet e tjera të kësaj faze së grupeve. Ditën e sotme do të luhen dy përballje të v...
Komisioni për Reformën në Drejtësi mblidhet pa opozitën
  Përsëri Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi mblidhet pa praninë e Opozitës. Komisioni është mbledhur sot, dhe po vazhdon punimet. ...
Në Orlando nisën funeralet.
  Familjet e disa nga 49 viktimat që u vranë në masakrën e Orlandos, do të mbajnë zi dhe do t’i varrosin të vdekurit e tyre, sot, ditë e Premte, një ditë pasi Presidenti Barack Obama takoi të ...
Ministri i Drejtësisë: Gjyqtarë, denonconi presionet!
Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, u bëri thirrje gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit në Tiranë që të denoncojnë nëse kanë patur presione për të hequr ...