FUNNY STORY: Aktorja Marjana Kondi i drejtohet ministres Kumbaro: “Hë mi Hajrie!”.
Takimi i artistëve me kryetarin e bashkisë Erion Veliaj ka patur përplasje të forta mes grupit të aktorëve. Por përveç revoltës që i shprehën k...
BOOM: Presidenti Trump më në fund i përgjigjet Robert DeNiros pas sulmeve të tij të fundit. VIDEO
Presidenti Trump më në fund I ktheu mbrapsht përgjigjen Robert De Niros pas fjalimit të tij ne Tony Awards . Trump i dha De Niros pseudonimin "I l...
Pse Angelina Jolie mund të humbë gjyqin për fëmijët?!
Brad Pitt kërkon të kalojë më shumë kohë me fëmijët e tij, dhe në qoftë se ai nuk do të lejohet për këtë, atëherë Angelina Jolie do të jetë humbës...
Artistët krijojnë “Aleancën e Mbrojtjes së Teatrit” dhe flasin për “fillim lufte”.
Prej ditësh po zhvillohet lufta për mbrojtjen e Teatrit nga një vendim shtetëror për ta prishur dhe për ta zëvendësuar me ndërtime të tjera privat...
Bleona Qerreti në film me Nicolas Cage, publikohet një pjesë nga ky film. VIDEO
Prej disa vite, Bleona Qerreti jeton në Shtetet e Bashkuara, aty po ndërton karrierën e saj. Bleona ka punuar disa projekte në gjuhën angleze dhe ...
Aktori dhe muzikanti ‘brilant’ Jackson Odell vdes në moshën 20 vjeç.
Aktori dhe muzikanti Jackson Odell, i mirënjohur për rolin e tij në seritë televizive të Shteteve të Bashkuara  “The Goldbergs”, ka vdekur në mosh...
Anthony Bourdain i vdekur…. Kujtimet derdhen për shefin e famshëm dhe prezantuesin e CNN
Fansat dhe miqtë po reagojnë me tronditje dhe trishtim për lajmin e vetëvrasjes ne dukje si e tille, të Anthony Bourdain. I famshmi 61-vjeçar,shef...
Anthony Bourdain: Shefi i famshëm gjendet i vdekur në moshën 61 vjeç.
( FOTO: Anthony Bourdain në New York City në muajin prill)/    Shefi i famshëm i Shteteve të Bashkuara dhe personalitet televiziv, Anthony Bour...
David dhe Victoria Beckham dhurojnë veshjen e dasmës mbretërore për fondin “We Love Manchester”
David dhe Victoria Beckham po dhurojnë veshjen  që përdorën në dasmën mbretërore me qëllim që të rrisin buxhetin për familjet e viktimave nga bomb...
Historianët shqiptarë ende citojnë dokumentet e falsifikuara nga serbët, edhe ato të Kongresit të Berlinit?!
Intervistë me Jusuf Buxhovi/ KultPlus Po sjellim një intervistë të historianit Jusuf Buxhovi, të realizuar vitin e kaluar, por që përkon shumë ...
Faqja 30 prej 72« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »