Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Buri...
Donald Trump ka shëndet të shkëlqyer, ‘gene të pabesueshëm’ që vetëm zoti i bën/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë.
“Unë mendoj se do të jetë shumë mirë për punën gjatë gjithë këtij mandati  dhe për një mandat tjetër nëse zgjidhet”. Dr. Jackson. Dr. Ronny Jackson...
Veton Surroi thotë se një ‘delegacion parlamentar’ duhet të shkojë në varrimin e Ivanoviqit
Ish-kryetari i ORA-s, publicist dhe gazetar i njohur, Veton Surroi, thotë se në varrimin e Oliver Ivanoviqit pjesëmarrës do të duhej të ishte një ...
‘Vija’ e të vërtetës mbi vrasjen e Ivanoviq përcakton si do të jenë punët në Ballkan. Akoma herët.
Me përqendrim dhe kujdes maksimal, Policia e Kosovës dhe e BE po punojnë për gjetjen e të vërtetës pse dhe nga kush u vra dje politikani serb në t...
George Soros thotë se BE është “në buzë të shkatërrimit”.
Miliarderi spekulant George Soros ka thënë se do të “kthehet të luftojë” kundër shpikjes së tij të “ideologjisë dominonte” të nacionalizmit, tëkda...
Rastësi, apo zgjedhje perfekt!? Si sot katër vjet është vrarë një aktivist i Oliver Ivanoviq
(FOTO: Dimitrije Janiçeviq, i vrarë si sot 4 vjet më parë)/ Në të njëjtën ditë, brenda katër vjetësh u vranë të dy. Rastësia ka gjasa më të pak...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të...
Presidenti serb, Vuciq, mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së Ivanoviq
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka thërritur në një takim urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së liderit të serbëve të veriut...
Vritet Oliver Ivanoviq, lideri i serbëve të Kosovës.
Lideri i Iniciativës Qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri,...
Trump para medias: “Unë racist?… Po të jem, jam më pak racisti që keni intervistuar ndonjë herë”.
Presidenti Donald Trump shpërfilli reporterët e Shtëpisë së Bardhë të shtunën pasi ata përsëritën disa herë pyetjen ndaj tij nëse është racist. ...
Faqja 2 prej 15412345...102030...E fundit »