Ndahet nga jeta drejtuesja e parë grua e Camorrës
  Nga Brixhilda Xhuraj/AP/  Ish- misi i bukurisë, e cila u bë e famshme, kur vrau vrasësin e burrit të saj në Napoli në moshën 18-vjeça...
Martti Ahtisaari shtrohet për së dyti në spital nga infektimi me koronavirus
Ish-Presidenti i Finlandës, Martti Ahtisari, lajmërohet të jetë shtruar në spital për t’u trajtuar nga infektimi me koronavirus, për të dytën herë...
Covid: SHBA raporton infeksione rekord ndërsa rastet e Omicron të Evropës gjithashtu rriten
SHBA dhe disa vende evropiane kanë raportuar rritjen në nivelet  më të lartë ditore të rasteve me Covid, që nga fillimi i pandemisë, pasi varianti...
Dimitar Kovaçevski merr mandatin si kryeministër për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka mandatuar kryetarin e Lidhjes Social Demokrate (LSDM), Dimitar Kovaçevski për postin e kry...
Kriza/ Kosova shpall gjendjen e emergjencës të energjisë
Me 57 vota për, asnjë kundër dhe 17 abstenime deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar vendimin e Qeverisë për shpalljen e gjendjes emergjent...
Ndahet nga jeta, ish-presidenti grek Karolos Papulias, “akullthyesi” gjate Luftes se Ftohte, mes Shqiperise e Greqise
Ish-presidenti grek Karolos Papulias, i cili shërbeu dy mandate midis 2005 dhe 2015, ndërroi jetë të dielën në moshën 92-vjeçare, tha pr...
“Vrasësit” rus të tankeve mbërrijnë në Beograd, reagon Presidenca e Kosovës
Prej disa kohësh Serbia po vijon të modernizojë forcat e saj të armatosura me armë të reja nga Rusia, një lëvizje kjo që ka shqetësuar vendet ...
2022 – Tregti e lirë, punë e lirë në “Open Balkan”
“Këto marrëveshje sot, janë realitet i prekshëm nesër dhe jo në të ardhmen, por me hyrjen e vitit të ri 2022”. Efekti i parë i nismës rajonale ...
Sot në Tiranë nis Samiti i ‘Open Balkan’, pritet të mbërrijnë Vuçiç e Zaev dhe zyrtarë të lartë të BE.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të samit...
Presidenti i Maqedonisë së Veriut ndryshon mendje: Ballkani i Hapur do të vazhdojë të ketë mbështetjen time!
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pak orë pasi deklaroi se ishte kundër nismës Ballkani i Hapur, ka ndryshuar qëndrim. “Deri...
Faqja 2 prej 47012345...102030...E fundit »