Hezbollahu nis raketa dhe dronë drejt Izraelit, ndërsa SHBA paralajmëron Iranin…
Presidenti amerikan Joe Biden bëri një paralajmërim të prerë ndaj Iranit të premten, ndërsa bota po përgatitej që Irani të kundërpërgjigjej për su...
Sulmi me thikë në Australi/ Rritet numri i viktimave, mes të plagosurve edhe nje foshnje
Detaje të reja kanë në dritë nga sulmi në një qendër tregtare në Sindej. Pesë persona u qëlluan për vdekje me thikë, ndërsa policia ka vrarë agres...
‘Mos guxo!’ me Izraelin. Biden paralajmëron Iranin.
‘Mos e guxo!”. Ky ishte paralajmërimi i Presidentit të SHBA, Joe Biden, ndaj Iranit, teksa besojnë se ky shtet do të sulmojë Izraelin së afërmi. Frika rritet për hakmarrjen iraniane mbi një sul...
Paralajmërimi i Joe Biden: Pres që Irani të sulmojë Izraelin
WASHINGTON- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka thënë se pret që Irani mund të përpiqet të godasë Izraelin në një afat të...
Momenti kur lideri i Hamasit mëson se 3 djemtë e tij u vranë në një bombardim izraelit/ VIDEO
Tre djemtë e udhëheqësit të lartë të Hamasit, Ismail Haniyeh, u vranë dje në një sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës. Dje, Hamasi njoftoi se ...
Arrihet marrëveshja për planin 6 miliardësh për rritjen ekonomike në Ballkan
Parlamenti Evropian (PE) dhe Këshilli i Bashkimit Evropian, të cilat përfaqësojnë 27 vendet anëtare të bllokut, kanë arritur marrëveshje të enjten...
CIA lajmëron Izraelin: Irani mund t’ju sulmojë brenda 48 orëve!
CIA ka dhënë një paralajmërim serioz për Izraelin: Irani mund të tentojë një sulm ndaj shtetit hebre gjatë 48 orëve në vijim, si reagim për bombar...
Kërcënimi rus përshpejton integrimin, “La Repubblica”: Shqipëria përfiton nga marrëdhënia Rama-Meloni
Kërcënimi rus për Bashkimin Europian ka shtyrë këtë të fundit drejt një përshpejtimi të procesit të integrimit të vendeve kandidate. Itaiania “La ...
Ish-kancelari gjerman ofrohet si ndërmjetës për t’i dhënë fund luftës Ukrainë-Rusi
Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroeder është ofruar si ndërmjetës për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë. Duke theksuar miqësinë e tij me presidentin rus, Vladimir Putin, ish-kancelari tha se kj...
Kosova shënon fitoren e parë; cilët janë hapat deri në anëtarësimin e plotë në Këshillin e Evropës
Kosova ka kaluar me sukses të madh votimin e djeshëm në Komitetin e Asamblesë Parlamentare në KiE, që është edhe hapi i parë për procesin e anëtar...