Samiti i ‘Open Balkan’, Vuçiç dhe Zaev më 20 dhe 21 dhjetor- në Tiranë! Ja edhe marrëveshjet
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri në datat 20 dhe 21 dhjetor, në ...
Nipit të Millorad Dodik i ndalohet hyrja në ShBA
Kryetarit të Shoqatës së Futbollit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Vico Zheljkoviç, i është mohuar viza e udhëtimit për në Shtetet e Bashkuara të Ame...
Cilët janë personat mbi të cilët vendosi sanksione SHBA?
Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara njoftoi se në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, ka sanksionuar disa persona dhe rrjete të k...
Escobar viziton Maqedoninë e Veriut, pritet në Tiranë
I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron për një vizitë një ditore në Maqedoninë e Veriut. Takimin e parë, zëv...
Britania, e shqetësuar për situatën në rajonin tonë; emëron në Ballkan zyrtarin e lartë të NATO-s.
Marshalli i aeronautikës, Sir Stuart Peach, është caktuar si i dërguari i ri i posaçëm britanik në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Boris Joh...
Negociatat për BE/ Bullgaria: Shqipëria të vlerësohet “e pavarur” nga MAqedonia e Veriut.
Mediat maqedonase kanë raportuar fjalët e ambasadorit të Bullgarisë në Bashkimin Evropian, Rumen Aleksandrov, se vetoja e autoriteteve bullgare nd...
SHBA: Open Balkan kërkon pjesëmarrjen e të gjithëve. Rama: Nuk i bindim dot të tjerët
Një takim i mbajtur në Beograd, ku në vëmendje ka edhe nismën rajonale “Open Balkan” për tregun e hapur brenda Ballkanit Perëndimor, ka parë në li...
Aksidenti tragjik në Bullgari: Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpall tre ditë zie
Pas aksidentit të autobusit në Bullgarinë Perëndimore, që mori jetën e 46 personave – mes tyre 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut – dhe 12 fëmij...
5 të vdekur dhe mbi 40 të plagosur/ Makina futet mes turmës në paradën e Wisconsin
Pesë persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur, pasi një makinë është futur mes turmës në Wisconsin, Shtetet e Bashkuara të Amer...
Evropa nën regjimin e Covid/ Austria do të kalojë në bllokim të plotë
Disa ditë pasi Austria vendosi një bllokim për të pavaksinuarit, ajo ka njoftuar një bllokim të plotë kombëtar për Covid-19, duke filluar nga e hë...
Faqja 3 prej 47012345...102030...E fundit »