Rastësi, apo zgjedhje perfekt!? Si sot katër vjet është vrarë një aktivist i Oliver Ivanoviq
(FOTO: Dimitrije Janiçeviq, i vrarë si sot 4 vjet më parë)/ Në të njëjtën ditë, brenda katër vjetësh u vranë të dy. Rastësia ka gjasa më të pak...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të...
Presidenti serb, Vuciq, mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së Ivanoviq
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka thërritur në një takim urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së liderit të serbëve të veriut...
Vritet Oliver Ivanoviq, lideri i serbëve të Kosovës.
Lideri i Iniciativës Qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri,...
Trump para medias: “Unë racist?… Po të jem, jam më pak racisti që keni intervistuar ndonjë herë”.
Presidenti Donald Trump shpërfilli reporterët e Shtëpisë së Bardhë të shtunën pasi ata përsëritën disa herë pyetjen ndaj tij nëse është racist. ...
Brexit: ‘S’ka marrëveshje”? BE-së i kushton 507 miliardë £; ndërsa Britania fiton 641 miliardë £/ Studimi.
Një studim i ri ka kalkuluar se nëse ‘nuk ka marrëveshje’ për Brexit, atëherë kjo do t’i  kushtojë Bashkimit Europian (BE) 507 miliardë £. Por nës...
Shembet kisha historike gjermane, ndërsa disa xhami ndërtohen në gjithë vendin
Një kishë e shekullit 19, kisha e  St Lambertus në Immerath, Gjermani, është shembur përdhe pavarësisht nga protestat publike; ndërsa disa qendra ...
NYT: Bota me sy nga arrestimi i liderëve të Kosovës; këta kërkojnë shpëtim nga Soros
(FOTO nga New York Times)/ Nga: NYT dhe Veritas/ Djali i multimiliarderit Soros, Alex Soros, është takuar dhe fotografuar me zyrtarët më të lart...
Trump paralajmëron aleatët Europian: Rregulloni defektet ‘katastrofale’ të Marrëveshjes Bërthamore me Iranin- ose Amerika tërhiqet.
Vendimi i presidentit Donald Trump për të mbajtur Shtete e Bashkuara në marrëveshjen nukleare me Iranin, të premten u shoqërua me një paralajmërim...
Butoni i gabuar, alarmi për raketë në Hawaii përhapet edhe në shtete të Shteteve të Bashkuara. VIDEO
Një alarm false i ka mbërthyer banorët Hawaii në panik të Shtunën; para se të deklarohej se alarmi ishte 'false'. Një person mori nga telefoni ...
Faqja 3 prej 15512345...102030...E fundit »