Përparim Rama fiton si kryetar i Prishtinës, e uron kryeministri Edi Rama
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media së bashku me kandidatin për kryetar të Prishtinë...
“Tragjike qysh partia e Albin Kurtit angazhon adhuruesin e Enver Hoxhës për t’i sulmuar gazetarët”
Koment nga PERISKOP/ Gazetarët, Parim Olluri dhe Arben Ahmeti që ishin cak i linçimit që po promovohet nga zyrtari i lartë, në këtë rast nga Hy...
Daniel Serwer kërkon prova se Grenell paguhet nga Serbia për lobim! “Do t’i dërgoj në Departament të Drejtësisë”.
Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka reaguar ndaj deklaratës së analistit politik në Serbi, Dushan Janjiq, i ...
ZORAN ZAEV ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA!
Kryeministri i Republikës dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thë...
Kandidon në vitin 2024? Trump ‘ndoshta’ do të shpallë planet e vitit 2024 pas afatit të mesëm presidencial.
Ish-presidenti Donald Trump, në një intervistë ekskluzive me Fox News, tha se ai "ndoshta" do të presë deri pas zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022...
Opozita e MV, sikur të marrë pushtetin/ Të këqijat që priten, duke nisur nga emri i Maqedonisë së Veriut
Nga Vitjon Nina/ AP Kreu i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, e ka bërë të qartë gjatë n...
‘Open Balkans’, zbardhet deklarata e përbashkët e tre liderëve
E enjtja 4 nëntorit u identifikua me samitin e Beogradit, mbajtur në kuadër të nismës “Open Balkan”. Pas takimit mes tre liderëve, kryeministri...
Shefi i sigurisë ruse takohet me drejtorin e CIA-s: Moskë
Nikolai Patrushev, sekretari i Këshillit të Sigurimit të Kremlinit, të martën e 2 nëntorit u takua me drejtorin e CIA-s, William Burns, në Moskë....
Open Balkan në Beograd, me apo pa Zaev
Zoran Zaev nuk do të jetë në takimin e radhës në kuadër të Open Balkan. Edi Rama, po. Zaev do të zëvendësohet nga Nikolla Dimitrov. Gjithçka ka...
Përfaqësuesi i Lartë i Bosnjë- Hercegovinës vë alarmin për “rrezikun e shpërbërjes” së shtetit
Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje dhe Hercegovinë, Christian Schmidt, ka paralajmëruar se Federate e BeH-së është në rrezik shpërbërje dhe se ekzist...
Faqja 2 prej 46812345...102030...E fundit »