Rama dhe Zelensky firmosin traktatin e miqësisë e bashkëpunimit dypalësh
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodymir Zelensky kanë nënshkruar traktatin e miqësisë dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Ukrain...
Papa Francesku shtrohet në spital. Vatikani i shqetësuar për shëndetin e tij.
Papa Françesku u dërgua sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas me...
Zelensky në Samitin e Tiranës: ‘Tani po përcaktohet rrugëtimi që do të ndjek Europa për brezat e ardhshëm.!’
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka mbajtur fjalën e tij në samitin që po mbahet në Tiranë. Ai falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe Shqi...
Rama në Samit: Kombe si ne duhet të mbështesin Ukrainën, që të mos kthehemi në ushqim për Rusinë
Ka nisur në Pallatin e Brigadave Samiti Ukrainë – Europa Juglindore, një tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja. ...
“MVjosa Osmani mbërrin në Samitin për Ukrainën: Njohja e Kosovës do të vijë sapo Ukraina të fitojë luftën.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbërritur në samitin për Ukrainën që po mbahet në Pallatin e Kongreseve, ku u prit nga kryeministri Edi Ram...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në krye...
Samiti për Ukrainën, reagon Rama: Takim solidariteti për angazhimin e mëtejshëm kundër agresionit rus
Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski (Volodymyr Zelensky) mbërriti në Shqipëri mbrëmjen e së martës, në vizitën e tij të parë në vendin tonë, t...
Zelensky reagon sapo mbërrin në Tiranë: Rama, mik i palëkundur i Ukrainës!
Pak minuta para takimit me Edi Ramën, presidenti i Ukrainës ka reaguar në Twitter. Ai ka zbardhur axhendën e vizitës në Tiranë teksa thekson se...
“Shqipëria kampione në Ballkan”, Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë kërkon ndarjen e proceseit mes Tiranës e Shkupit
Kryetari i Parlamentit bullgar, Rosen Zhelyazkov vlerëson përparimin e Shqipërisë gjatë viteve të fundit duke mbështetur ndarjen e proceseve të an...
“Ministri i Brendshëm i Kosovës, non-grata nga SHBA”. Gazetari: Në listë edhe këshilltarja nga Shqipëria e Albin Kurtit
Drejtori i Institutit të Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli ka deklaruar se burime shumë të konsoliduara ndërkombëtare kanë konfirmuar se...