Vazhdim i lajmit: “Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani”
  Lajmi se dy persona kanë mbetur të vrarë në një qendër shërbimi shndetsor në Marburg të Gjermanisë, fatkeqësisht rezultoi i vërtetë. Por u h...
Asad vetëshpallet fitimtar: Aleppo e çliruar!- thotë.
  Presidenti sirian Bashar al Asad deklaroi se qyteti sirian Aleppo është çliruar dhe e shpalli fitoren e forcave siriane ndaj kryengritës...
Aleppo: Ka shpresa se autokolona me civilë do të mbijetojë dhe do të mbërrijë në zonë të lirë
  (FOTO: Aleppo në ditën më të zezë)/ Autokolona e nisur nga lindja e Aleppos e cila transportonte civilët e kësaj zone të rrethuar nga...
Evakuimet në Aleppo. Frika për atë çka do të ndodhë më pas
 (FOTO: Aleppo sot në evakuim) Rusia është angazhuar në ndërprerjen e luftimeve në province e Idleb-it, drejt së cilës është drejtuar karvani i...
URGJENT/ Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/ Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit heku...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët....
Pekini shndërron shkëmbinjtë nënujorë në baza ushtarake
Nga: Guerrik Poncet/ Deti i Kinës është fushëbeteja e re e Pekinit, ku po ndërtohen “aeroplanmbajtëse” të vërteta që është e “pamundur për t’u ...
Elida Tahiri njofton se Kosova u bë me kod telefonik: 383
(FOTO: Elida Tahiri, ministre e Dialogut, Kosovë) Zonja Elida Tahiri, ministre për Dialog në qevrinë e Kosovës njoftoi se sot “shteti i Kosovës...
224 tunele kufitare të kartelit Meksikan të drogës zbulohen që nga viti 1990/ DEA
(FOTO: Një pamje nga tunelet e zbuluara në kufirin me meksikën, SHBA) Autoritetet në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar dhe kanë shkatërruar 224 ...
A do të jetë Aleksei Navalni president i Rusisë? Sot shpalli kandidaturën.
(Aleksei Navalni- Foto nga AFP)   Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, i cili e kishte humbur të drejtën për të kandiduar, e fitoi ...
Faqja 311 prej 355« E para...102030...309310311312313...320330340...E fundit »