Para 3 minutash/ Zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar: Konservatorët humbin maxhorancën
Konservatorët Britanik kanë humbur maxhorancë në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme dhe tani varen nga parlamenti. Me pak vota që kanë mbe...
Theresa May pritet të fitojë maxhorancë të ngushtë: 314 nga 650 vende në Parlament
  Pikërisht në  prag të daljes së rezultateve të para, Exit pollet thonë se Theresa May mund të fitojë maxhorancë të ngushtë, rapoton Reut...
Britani, zgjedhje të përgjithshme: Hapen qendrat e votimit, miliona britanikë shkojnë të votojnë
Qendrat e votimit janë hapur sot në mëngjes dhe votuesit u janë drejtuar qendrave të votimit. Sot zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme në Britani, ...
Trump do të emërojë Christopher Wray si drejtor i FBI
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të mërkurën se ka në plan të emërojë Christopher Wray,ish asistentin e prokurorit të përgjit...
Sulmet e para të IS në Iran. 12 të vdekur pranë Parlamentit dhe te mausoleumi Khomeini.
(FOTO: Ky mesazh, i postuar nga 'Fars News', tregon shpwrthimin jashtë mausoleumit)/ Një sulm i dyfishtë mbi parlamentin Iranian dhe mausoleumi...
Katar: Trump telefonon Mbretin Salman të Arabisë Saudite dhe kërkon unitetin Arab.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka kërkuar nga mbreti i Arabisë Saudite që të nxisë unitetin në Golf mes përshkallëzimit të debate...
Zgjedhjet 2017: Policia e armatosur do të ruajë qendrat e votimit pas sulmit terrorist në Londër.
Policia e armatosur do të zhvendoset në patrullimin e qendrave të votimit ditën e Enjte. Zona ekskluzive ku mund të deformohet vota do të jenë nën...
Sulmi në Londër: Ja edhe emri i vrasësit të tretë.
  Vrasësi i tretë kundër njerëzve në London Bridge quhet Youssef Zaghba, një Marokeno- Italian. Të lindurit në Pakistan Khuram Butt, 27...
Melbourni përjeton situatën e një “akti terrorist” nga grupe të IS
Policia autraliane po trejtojnë një "incident terrorist" në Melburne si një rrethim terrorizmi ku një burrë i armatosur u vra. Oficerë policie ...
Laburisti Jeremy Corbyn dhe aleati i ish kryeministrit Cameron, kërkojnë dorëheqjen e Theresa May mbi sulmin terrorist në Londër.
Steve Hilton, Drejtor i Strategjive për ‘Tory Party’ nën ish- kryeministrin David Cameron, beson se Theresa May “duhet të japë dorëheqjen, jo të k...
Faqja 311 prej 419« E para...102030...309310311312313...320330340...E fundit »