Edhe kryeministri i Kosovës frikësohet nga opozita
(FOTO: Opozita në Kosovë proteston në sallën e Kuvendit)/ Shefi i Qeverisë, Isa Mustafa ka reaguar pas paralajmërimeve të opozitës se mund të k...
Nga Serbia, Kosova importon tre herë më shumë mallra se sa nga Shqipëria.
Bashkëpunimi ekonomik mes Kosovës dhe Shqipërisë është në nivel shumë më të ulët në krahasim me shtetet të tjera të rajonit. Edhe përkundër takime...
Ka çudira kudo: Mogherini e quan BE-në të fortë dhe “krenar”!
  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian (BE) për Punët e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, ka thënë në Konferencën e Sigurisë...
Polakët kërkojnë largimin e presidentit të BE, Donald Tusk
Politikani më i pushtetshëm në Poloni, Jaroslaë Kaczynski, tha se nuk është interesi i vendit të tij që Donald Tusk të shërbejë për mandatin e dyt...
Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet...
Pence: Shtetet e Bashkuara ‘e palëkundur” në mbështetjen e aleatëve në NATO.
  (FOTO: Angela merkel dhe Mike Pence)/ Shtetet e Bashkuara do të jetë e “palëkundur” në mbështetjen  për Nato-n- tha zëvendës- preside...
Bomba të motit godasin fort Kaliforninë.
Një nga stuhitë më të fuqishme në shumë vite ka goditur si një “bombë e motit” duke vrarëdy persona. Qindra shtëpi janë evakuuar nga frika e rr...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk...
Turqi/ Shpërthen makina bombë pranë pallatit të gjyqtarëve, 1 fëmijë i vrarë e 15 të plagosur
  (FOTO: Vendi i ngjarjes. Marre nga gazeta Hurryet)/ Një fëmijë është vrarë dhe të paktën 15 të tjerë janë plagosur në një shpërthim t...
Obama mban gjallë ‘Qeverinë në Hije” për të minuar Presidentin Trump.
(FOTO: Obama dhe presidenti Donald Trump)/ Disa agjentë të inteligjencies nga brenda ekipit të Obamës kanë dalë hapur dhe kanë shpjeguar para p...
Faqja 318 prej 394« E para...102030...316317318319320...330340350...E fundit »