Italia në shock: Orteku pushton Hotelin në Rigopiano, Abruzzio; ka shumë të vdekur.
Ka shumë të vdekur në hotelin që përfshiu orteku- tha një zyrtar is hpëtimit. Orteku është nxitur nga tërmeti i të Mërkurës. Skuadrat e shpëtim...
Project VERITAS zbulon planet që kanë bërë për të përçarë ceremoninë e Inaugurimit të Trump.
Project Veritas i James O’Keefe, të Martën publikoi videon e dytë ku përfshihet një diskutim i fshehtë me shumë individë që shpjegojnë planet e ty...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Ch...
Gallup: Obama humb 9 për qind në vlerësimin kombëtar.
Progresi, sipas sondazheve kombëtare në vite i Shtëpisë së Bardhë nën presidentin Barack Obama, ka qenë më rritje dhe ulje, sipas studimit më të r...
Italia Qendrore goditet nga disa tërmete; të gjithë jashtë!/ FOTO
(Në Romë studentët kanë mbushur shehshet e shkolave dhe rrugët; metrotë janë mbyllur)/  Një tërmet i të fuqishme dhe shtatë të vegjël kanë  Ita...
Terroristë Islamik dhe kartele të drogës në Meksikë planifikojnë sulme rreth Inaugurimit të Trump
Terroristë Islamik dhe anëtarë të karteleve të drogës në Meksikë po planifikojnë sulme kundër Shteteve të Bashkuara në kufij me Meksikën këto ditë...
Erdhëm në finish:Trump president! Për ata që marrin pjesë në Inaugurim ka një Guide: Kujdes!
Më në fund ja ku është finishi: Donald Trump do të bëhet president i 45 i Shteteve të Bashkuara  ditën e Premte, 20 Janar. Ja ku janë disa deta...
Thashethemet në Hollywood thonë se Obama, pas Inaugurimit të Trump do të fluturojë për herë të fundit me “gjasme” Air Force One.
(FOTO: Michelle dhe Barack Obama në Air Force One)/ Thashethemet në Website TMZ të Hollywood thonë se familja Obama, menjëherë pas inaugurimit ...
Killeri i tmerrshëm i Vitit të Ri në Stamboll tani ndodhet në qeli. FOTO/VIDEO
-Vrau 39 të vrarë në Stamboll në një klub nate të famshëm- Policia turke ka njoftuar se ka arrestuar autorin e sulmit terrorist natën e ndërrim...
Presidenti Thaçi- si Poroshenko: Po na ndajnë si Krimenë!
(FOTO: Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës gjatë intervistës)/   Presidenti i Kosovës, ish luftëtar i UÇK, Hashim Thaçi, sot ka dhënë dy...
Faqja 320 prej 378« E para...102030...318319320321322...330340350...E fundit »