Trump firmos shfuqizimin e vendimit të Obamës për ndalimin e armëve.
Në ditën kur vendimi i Obamës po hynte në fuqi, i sh[pallur me pmopzitet të madh, pikërisht presidenti Donald Trump qetësisht ndoqi premtimin e mb...
ISIS shkrihet në Irak. Kush ka mbetur “të ikë, të vetëvritet dhe të vrasë!- ky është urdhri.
  (FOTO: Abu Bakr al-Baghdati, udhëheqës i ISIS)/ Udhëheqësi i "Shtetit Islamik", Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak dhe ...
Shumica në 8 shtetet Europiane mbështesin ndalimin e ardhjes së emigrantëve, sipas doktrinës Trump.
  Në Poloni, 71 për qind e të intervistuarve janë në favor të bllokimit të emigracionit nga vendet me shumicë myslimane, krahasuar me 51 p...
Junker i BE sot zbulon planin Post-Brexit
Presidenti i Bashkimit Europian Jean-Claude Juncker do të zbulojë të Mërkurën planin për të ardhmen pas largimit të Britanisë nga BE- tha zëdhënës...
Parlamenti Europian lufton kundër emërimit të Ted Malloch si Ambasador i SHBA
(FOTO: Ted Malloch)/ Zyrtarët Europian po shënojnë një fushatë të paprecedentë për bllokimin e emërimit të supozuar të Ted Malloch si ambasador...
Zgjedhjet në Francë, vendi thuajse “pranë luftës civile”.
Gazetarët akuzohen për njëanshmëri. Gjykatësit thonë se urdhërohen nga presidenti. Vendi është në gjendje “afër luftës civile”- shkruan sot AFP. ...
Gjermani: Rreth 10 sulme në ditë mbi emigrantët në vitin 2016.
(FOTO: Sulmet me zjarrvënie në banesat e emigrantëve janë bërë të zakonshme në Gjermani Rreth 10 sulme në ditë janë shënuar mbi emigrantët në G...
Demokratët Amerikan zgjodhën Tom Perez si kryetar në misionin “e frikshëm” për të ringritur Partinë Demokrate.
  (FOTO: Tom Perez, kryetari i ri i Partisë Demokrate)/ Demokratët e Shteteve të Bashkuara zgjodhën ish sekretarin për Punë, Tom Perez ...
Pagesat për Guantanamo-n mund të kenë shkuar për të financuar mbështetësit e Jihadi John.
Pyetja që ngrihet është nëse organizatat e “Cage” kanë qenë të paguara indirekt nga taksapaguesit përmes  donacioneve që ua kanë dhënë dorazi të n...
Dy të tretat e gjermanëve janë të frikësuar se mund të bëhen viktimë e sulmeve terroriste.
  Një masë prej 66 për qind e Gjermanëve kanë frikë se do të bëhen viktimë e sulmeve terroriste; ndërsa 10 për qind perceptojnë një “kërcë...
Faqja 325 prej 404« E para...102030...323324325326327...330340350...E fundit »