Nata e protestës dhe gjendjes së jashtëzakonshme në Charlotte/ VIDEO
Guvernatori i North Carolina ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Charlotte, ndërsa ankthi rreth vrasjes së një personi nga polici ze...
Babai i Ahmad Khan Rahami i kishte thënë Policisë që në 2014 se djali i tij ishte terrorist
  Dy vite para se të ndodhte shpërthimi i bombës në Nju Jork dhe në Nju Jesey, babai i Ahmad Khan Rahami shkoi në Polici dhe iu tha policë...
Evakuohet ndërtesa e ambasadës së SHBA në Oslo, Norvegji
  Godina në ndërtim ku do të vendoset Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Oslo, Norvegji, u evakuua të Martën për shkak të hetimit të një ...
Putin fiton thellë zgjedhjet parlamentare në Rusi
  Partia Rusia e Bashkuar, e mbështetur nga Presidenti Vladimir Putin, ka fituar maxhorancë në zgjdhjet parlamentare të vendit, shumë përp...
Trump: Le t’i hedhin armët bodyguardët e Hillary?!
    Kandidat Republikan Donald Trump i sugjeroi zonjës Clinton që të heqë dorë nga armët  dhe “të shikojë çfarë do të ndodhë me të” ...
Pesë shkencëtarë shpëtohen nga arinjtë polar në Arktik
  (CNN)- Pesë meteorologë Rus që ishin bllokuar në një ishull të vogël nga 10 arinj polarë për dy javë, më në fund janë shpëtuar pasi qent...
Presidenti i Filippines Duterte, “një herë ka vrarë një njeri me Uzi”
  Presidenti Rodrigo Duterte supozohet se një herë ka qëlluar për vdekje një njeri, me Uzi- në armë gjysmë-automatike teksa shërbente si m...
Fondacioni Trump vihet nën hetim për “parregullsi” të dyshuar
    Prokurori i Përgjithshëm i Nju Jork tha se po heton mbi Fondacionin Trump, kandidati Republikan për President në Shtetet e Bas...
Gjermania arreston tre Sirianë me “mision nga IS”, anëtarë të një celule të fjetur
  Tre burra sirianë janë arrestuar në Gjermani të dyshuar se janë dërguar nga i ashtuquajturi Shteti Islamik (IS) me qëllim sulmesh, thanë...
Kroatët në votime për të kthyer faqen e pesë muajve nacionalizëm
Të dielën, 11 shtator, 3,8 milion votues kroatë morën pjesë në zgjedhjet e parakohëshme legjislative. Vetëm pesë muaj qeverisi partia HDZ (Bashkim...
Faqja 434 prej 446« E para...102030...432433434435436...440...E fundit »