Zgjedhjet në SHBA: Zemërim mbi thëniet e Donald Trump mbi të drejtën e armëve
Kandidati Republikan, Donald Trump, përhapi zemërim me deklaratën e tij ku sugjeronte mbështetësve të tij se “mund të ndalojnë rivalen Hillary Cli...
Putin i ofron lidhje më të ngushta Presidentit turk, Erdogan
Rusia është e gatshme të restaurojë bashkëpunimin ekonomik dhe lidhjet e tjera me Turqinë, i tha Presidenti Putin homologut të tij Recep Tayyip Er...
Presidenti turk, Erdogan, në St Petersburg për të ‘rivendosur’ lidhjet me Rusinë
  Presidenti i Turqisë,  Rexhep Tayyip Erdogan ka arritur në St Petersburg me shpresën se do të “rivendosë”  lidhjet me Rusinë në bisedime...
Trump paraqet vizionin e tij ekonomik
Kandidat Republikan për President i SHBA, Donald Trump, mbajti një fjalim mbi programin ekonomik ku deklamoi planin për taksat e reja, ndërsa prot...
Clinton udheheq mbi Trump me me pak se tri pike: Reuters/Ipsos poll
Kandidatja zyrtare per President i SHBA, Hillary Clinton ka fituar epersi mbi rivalin Republikan, Donald Trump, me nje rezultat te ngushte me pak se tre pike, sipas  Reuters/Ipsos opinion poll, pu...
Tragjedi në Francë, 13 të vdekur dhe 6 të plagosur në një lokal nate
Në zjarr që shpërtheu gjatë një feste ditëlindjeje në një bar të Francës, ka marrë jetën e 13 personave dhe ka lënë të plagosur gjashtë të tjerë. Me...
Hillary Clinton, zyrtarisht kandidate per President
  Kandidatja Hillary Clinton ka pranuar zyrtarisht nominimin për të qënë përfaqësuesja e demokratëve në garën presidenciale të Shteteve të...
Perseri terror ne Gjermani; qellohet me arme ne nje spital
Të shtëna me armë raportohen në një spitalin Universitar të Steglitz, në Berlin. Nga raportimet e para gazeta Blid.de shkruan se një mjek është vra...
Dy të armatosur marrin peng dhjetëra njerëz në një kishë në Francë. Vriten nga policia
Një pengmarrje ka ndodhur në Francë. Dy persona të armatosur kanë marrë peng një numër ende të papërcaktuar njerëzish. Siç shkruajnë mediat france...
Identifikohet autori i masakrës në Mynyh,joshi viktimat përmes Facebook-ut
Autori i sulmit terrorist të Mynyhut është identifikuar. Ai është 18-vjeçari Ali Sonboly. Prej dy vitesh jetonte në Mynyh. Sipas Daily Mail i riu i ...
Faqja 444 prej 452« E para...102030...442443444445446...450...E fundit »