Abdixhiku për Kurtin: Pozita jonë po bën opozitë në një shtet tjetër
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se nuk po merret me situatën e rëndë të pandemisë në vend. Abdixhiku ...
Princi Philip vdes në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham
Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, ka vdekur në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham. Princi u martua me Princeshën Elizabet...
Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës!
Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kuvendit të Kosovës.  Osmani është gruaja e dytë, e cila merr postin e Presidentes në Kosovë. Kush ...
Rekordi i Johnson: Vaksinim gjysmës së popullsisë së vendit
Pas suksesit britanik qëndron strategjia fituese e një menaxhereje farmaceutike Nga: Davide Zamberlan  Londra.Gjysma e popullatës së rritur ...
Konjufca në krye të Kuvendit të Kosovës. Vjosa Osmani largohet edhe nga presidenca, mbetet pa asnjë post
Me 69 vota pro, 33 kundër dhe asnjë abstenim, Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje u zgjodh kryetar i Kuvendit të Kosovës. Konsitutimi i kuv...
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët “thellësisht të lidhur“ me BLM, ata mendojnë se Amerika mund të bjerë ’
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët  “thellësisht te lidhur “me BLM ata mendojnë se Amerika mund të bierë ’- Duhet të Mbrojmë Madhështinë e Amerikë...
OBSH bën thirrje për vazhdimin e përdorimit të vaksinës së AstraZeneca
OBSH është shprehur sërish se përfitimet e vaksinës anti-COVID-19 të AstraZeneca tejkalojnë rreziqet dhe vendet në të gjithë Evropën duhet të vazh...
Koronavirusi po përhapet shumë shpejt në Ballkan: OBSH jep alarmin
Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se është veçanërisht e shqetësuar nga situata e Covid 19, në Ballkan dhe në Europën Qendrore, duke ...
Studimi: 4 sëmundjet kronike që shkaktojnë nevojën e shtrimeve në spital për Covid-19
Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme shën...
Përhapja e varianteve të reja të Covid-19, Spanja bllokon fluturimet
Spanja vendosi ta zgjasë përsëri ndalimin e fluturimeve për personat që mbërrijnë nga Britania, Brazili dhe Afrika e Jugut, duke e shtyrë afatin d...
Faqja 50 prej 502« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »