Serbia rihap vendkalimet kufitare për udhëtarët Hungarezë
BUDAPEST, 23 Prill (Reuters) - Serbia dhe Hungaria kanë rënë dakord të rihapin tre pika kontrolli në kufirin e tyre nga mëngjesi i së enjtes për t...
COVID19/ Evropa Lindore po gabon, po heq bllokimin para Perëndimit. Më e keqja s’ka ardhur akoma
Evropa Lindore po regjistron infeksione të ulëta të koronavirusit dhe heq bllokimet më herët se homologët e tyre më të pasur, më të zhvilluar të E...
Kim është akoma në kontroll të Koresë së Veriut/ Sipas gjeneralit të lartë amerikan
Një gjeneral i lartë amerikan të Mërkurën tha se ai supozon se Kim Jong Un është ende "nën kontrollin e plotë" të forcave bërthamore dhe ushtarake...
Çfarë mendonte Osama bin Laden për zëvendëspresidentin Joe Biden?!
Nga: Fox News/ Usama bin Laden dëshironte të vriste Presidentin e atëhershëm Barack Obama në mënyrë që Joe Biden, njeri "plotësisht i papërgati...
Kosovë/ Avdullah Hoti është kandidati i LDK-së për kryeministër
Pas refuzimit të Lëvizjes Vetëvendosje për ta dërguar emrin e kandidatit për kryeministër, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet që gjatë ditës...
I FUNDIT: Amerika goditet nga tornadot në Texas dhe Oklahoma, të paktën pesë të vdekur
Tornadot goditën në Teksas dhe Oklahoma të Mërkurën në mbrëmje, duke vrarë të paktën pesë vetë, duke bllokuar banorët dhe duke shkaktuar dëme të m...
Trump nënshkruan urdhrin për pezullimin e ‘green card’ të emigracionit
Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht miratimin e disa kartave jeshile. Masa, e cil...
Gjermania ka përsëri një dorë fituese në Evropë
Ferdinando Giugliano (Opinion i Bloomberg) - Të enjten, liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen për të vendosur për një përgjigje të përbas...
Trump thotë se do t’i kërkojë Harvard-it të kthejë paratë e ndihmës koronavirus
Vandana Rambaran | Fox News Presidenti Trump akuzoi Universitetin e Harvardit se "kishte marre" para nga qeveria federale si pjesë e Programit ...
Mbretëria e Bashkuar mori një vendim të qëndrueshëm për Huawein në 5G.
LONDER (Reuters) - Qeveria e Britanisë morri një vendim për të lejuar Huawein e Kinës të ketë një rol në ndërtimin e rrjetit telefonik 5G të vendi...
Faqja 50 prej 434« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »