Trump sulmon përsëri Obamën, sulmet ndaj konventës së Harris shkaktojnë stuhi në twitter.
  -Trump pyet pse vallë Obama ka pritur kaq gjatë për të mbështetur ish zëvendës- presidentin si kandidat-   Ndërsa Kamala Harris po mb...
Donald Trump reagon ndaj ndalimit të kapeleve ku shkruhet ‘MAGA’: “Mos blini goma ‘Goodyear”.
Presidenti Donald Trump të mërkurën reagoi ndaj një imazhi viral duke treguar se kompania e Gomave Goodyear u kishte ndaluar punonjësve të veshin ...
Trazirat në Bjellorusi: Lukashenko rrit përpjekjet për të rivendosur kontrollin.
Presidenti Bjellorusisht Aleksandër Lukashenko ka rritur përpjekjet për të riafirmuar kontrollin e tij pas 10 ditësh protestash në rrugë dhe greva...
Marrëveshja në Maqedoninë e Veriut/ 100 ditët e fundit- një kryeministër shqiptar
  Kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti zyrtarizuan marrëveshjen e arritur midis partive për formimin e koalicioni...
Trump ngushton hendekun me Biden- tregojnë sondazhet e reja, madje edhe CNN
  -Avantazhi i Biden zvogëlohet në vetëm 1 pikë - 49% -48% - midis atyre të anketuar që jetojnë në 15 shtete të fushës së betejës me zgjed...
Vdes vëllai i Donald Trump. Presidenti kujton ‘mikun më të mirë’ dhe vëllain Robert Trump pas vdekjes
Presidenti Donald Trump njoftoi të Shtunën se vëllai i tij Robert Trump kishte vdekur pas një sëmundjeje të rëndë. "Ai nuk ishte vetëm vëllai i...
Amerikania më e vjetër që jeton feston ditëlindjen e 116-të me paradë/ VIDEO
Amerikania më e vjetër që jeton feston ditëlindjen e saj të 116 të Shtunën në Charlotte, Karolina Veriore, me një paradë festive. Hester Ford l...
Ngjarje historike/ Trump njofton marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve Arabe të Bashkuara. “Normalizim i plotë”.
Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten në mëngjes se Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) kanë arritur  marrëveshje paqeje dhe do t...
Sondazhet janë të gabuara, Trump do ta mundë Biden/ Gundlach
Menaxheri i fondit të bonove Bilionaire, Jeffrey Gundlach beson se sondazhet janë të gabuara dhe se Presidenti Trump do të fitojë një mandat të dy...
Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për president i Kosovës
Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj pas takimit të Këshillit Drejtues të AAK’së ka bërë me dije se partia e ka autorizuar që të zhvillojë negociata për...
Faqja 60 prej 470« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »