Pacolli mund t’i tërheq fjalët për ‘sulmin terrorist’, por i kërkon Kurtit dhe Sveçlës të tërhiqen nga klima e ‘fashizmit verbal’.
Këshilltari i zotit Behgjet Pacolli, ish opresidnetit të Kosovës dhe aktualisht kreu i AKR’së,  Jetlir Zyberaj i është përgjigjur sot zëdhënësit t...
Trump qëndron në teorinë se Virusi ka origjinë laboratorike në Kinë.
Presidenti amerikan Donald Trump duket se po i shmang të dhënat e paraqitura agjencitë e inteligjencës, duke sugjeruar se ka prova që coronavirusi...
Zyrtari i VV’së: Trump t’i kërkojë falje Kosovës, Grenelli është bandit
(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/ Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrj...
Pacolli dërgohet në shtëpinë e tij: U frikësova për akt terrorist nga shteti i Kosovës
Ora 19.36: Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është dërguar në shtëpinë e tij në Hajvali, pas arritjes nga Tirana. Pas arritjes në Prishtinë, dep...
Pacolli, që nga Tirana i shkruan Kurtit në Prishtinë: ‘Kam dhimbje për stilin tuaj politik…”.
 Nga: Behgjet Pacolli “Me mendjen dhe zemrën 24 orë në “lokacionin” tim të dashur, Kosovë, po ndjek me shqetësim, por dhe buzagaz satirik, tele...
Matteo Salvini, Lega mbyllet në Parlament “deri në fundin e hidhur”: revoltë demokratike kundër kryeministrit Conte
"Lega do të jetë pafundësisht në Parlament, ditë e natë, derisa të jepen përgjigje të qarta". Matteo Salvini sposton të gjithë dhe në transmetim t...
Kryeministri Britanik Boris Johnson dhe e fejuara Carrie Symonds njoftojnë lindjen e djalit
Kim Hjelmgaard, USA TODAY prill 29, 2020, LONDER - Kryeministri britanik Boris Johnson dhe e fejuara e tij Carrie Symonds njoftuan lindjen e "...
Ne po kalojmë në fazën e dytë të betejës me virusin, thotë Boris Johnson
Francis Elliott,| Chris Smyth, Shkollat janë vendosur të qëndrojnë të mbyllura muajin tjetër pasi Boris Johnson përgatitet të parashtrojë një g...
Trump Jr. akuzë shokuese për Hillary Clinton: “Helmi ishte rezervuar për Epstein”
Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Jr, është bërë protagonisti i një tweet-imi shumë të veçantë kundër Hillary Clinton, du...
New York anulon primaret presidenciale Demokrate për shkak të Koronavirusit
BREITBART NEWS (AP) - Në një veprim të paprecedent, New York ka anuluar primaret e saja presidenciale Demokratike të planifikuara fillimisht pë...
Faqja 60 prej 446« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »