Video e komike e NATO-s e ndarë nga kryeministri/ Nga Macron e Biden deri te Rama me automatik në dorë
Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka ndarë në “facebook”  një video komike nga Samiti i NATO-s  ku shfaqen të gjithë liderët me vitin kur s...
Vdes Milan Kundera, shkrimtari i famshëm çek, në moshën 94-vjeç.
Shkrimtari me origjinë çeke Milan Kundera ka vdekur në moshën 94-vjeçare, njoftoi biblioteka çeke që mban koleksionin e tij, raporton Reuters, tra...
Kurti tërhiqet totalisht pa kushte/ Pranon të gjitha kërkesat dhe afatet e vendosura nga Perëndimi
Pas  tensioneve të shumta në komunat e veriut dhe sanksioneve perëndimore Kryeministi i Kosovës Albin Kurti është tërhequr pa kushte nga qëndrimi ...
Ambient/ Retë e pluhurit nga Sahara ndikojnë në cilësinë e ajrit në Evropën Jugore
Cilësia e ajrit në Evropën Jugore, kryesisht në Spanjë, u ndikua në fillim të javës nga pluhuri nga Sahara që filloi në fundjavë, njoftoi sot Obse...
SHBA sanksionon Vulinin/ Von Cramon: Lëvizjen e amerikanëve ta ndjekin edhe evropianët
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pasi Aleksandar Vulin është sanksionuar nga SHBA-ja. Përmes një po...
Rama: E rrezikshme çfarë po ndodh në veri të Kosovës, mund të bëhet vatër zjarri
Kryeministri Edi Rama shprehet i shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës. Gjatë një bashkëbisedimi me Eksperten e Qendrës Europiane të Kësh...
SHBA për Vulin: Njeri i Rusisë/ Sanksionohet kreu i shërbimeve sekrete serbe
Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, është futur në listën e sanksioneve amerikane. Kështu bëri t...
Samiti i NATO-s/ Rama flet për Ballkanin: Me Kosovën e Serbinë po merret BE, problem janë grupet kriminale në veri
Presidenti i SHBA-ve ka folur në samitin e NATO-s për situatën në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Edi Rama tha se pasi kësaj teme iu dha rëndës...
Kusari e pranon bisedën me Radojçiç/ Vetëvendosja e pranon, Kusari Lila: Kam folur me Radojiçiç
Publikimi i dokumentit audio, ku dëgjohet një bisedë telefonikë mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila me deputetin e Listë...
SHBA: Radojiçiç, në listë të zezë. Deputetja e Vetëvendosjes bisedoi me serbin e shpallur non grata
Edhe pse nuk pranoi të japë një koment konkret për përgjimet e publikuara ku përfshihet shefja e grupit parlamentar të VV-së Mimoza Kusari – Lila ...