Lu, në protestën e Soros. Protestuesit lëshojnë thirrje kundër Bashës
Ambasadori amerikan Donald Lu iu bashkua sot një proteste të disa shoqatave të financuara nga Soros, përpara Kryesisë së Kuvendit, për t’u kërkuar deputetëve ta votojnë reformën në drejtësi. Grupim...
Dështojnë negociatat për reformën në drejtësi, Rama njofton konferencë
Dështon dhe përpjekja e fundit për të negociuar konsensusin për reformën në drejtësi. Negociatorët Ylli Manjani, Engjëll Agaçi dhe Oerd Bylykbashi qëndruan deri rreth orës 02;00 të mëngjesit të sotëm ...
PE për reformën në Drejtësi: Asgjë nuk është ende e sigurt
Komiteti i Jashtëm në Parlamentin Europian po diskuton për realizimin e reformës në drejtësi në Shqipëri. Eurokomisioneri Brok u shpreh se asgjë nuk është e sigurt nëse do të votohet të enjten e 21...
Lu në protestën e organizatës së Soros: Pasoja të rënda për deputetët që nuk votojnë reformën
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu i është bashkuar paraditen e sotme protestës së organizatës së financuar nga miliarderi amerikan George Soros. Në protestën e zhvilluar par...
Vlorë, asgjësohen 1000 bimë kanabis, pranga 8 kultivuesve, sekuestrohen 4 armë
Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar 1 mijë bimë narkotike kanabis sativa dhe ka arrestuar 8 kultivuesit. Ata janë kapur në flagrancë në fshatin Tragjas i Vjetër, pranë vendit të quajtur “Përroi ...
Nje deputet socialist zbulon realitetin dhe friken mes deputeteve
Një nga njerëzit më të afërt të Edi Ramës, deputetit i Partisë Socialiste Artan Gaçi, në një shkrim të botuar sot në gazetën “Tema”, bën një pohim “të çuditshëm”. Sipas Gaçit 80% e deputetëve në p...
Rama në kërkim të votave, takim me PDIU-në që në mëngjes
Kryeministri Edi Rama është takuar mëngjesin e sotëm me kryetarin dhe deputetë të Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet. Që herët në mëngjes, Rama është takuar me Shpëtim Idrizin dhe Aqif Rakip...
Rama eBasha mbërrijnë në Kuvend për takimin e therritur nga Meta
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kanë mbërritur në Kryesinë e Kuvendit për të marrë pjesë në takimin e therritur nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta. Në Kryesi nd...
Masakra në Francë/ Dalin emrat e dy shqiptarëve që furnizuan me armë autorin
Zbulohen emrat e dy shqiptarëve të arrestuar në Francë si bashkëpunëtorë me autorin e masakrës në Nicë, që la pas 84 viktima. “Albanian Daily News”, duke iu referuar burimeve të veta në autoritetet f...
Konfirmohet takimi/ Rama-Meta e Basha mbyllen në Kryesinë e Kuvendit në orën 16:00
Konfirmohet takimi i orës 16:00 mes kryeministrit Edi Rama, kryeparlamentarit Ilir Meta dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi do të mbahet në Kryesinë e Kuvendit, por pa pjesëmarrjen e dy ambasa...
Faqja 715 prej 778« E para...102030...713714715716717...720730740...E fundit »