‘Dieta’ më e re kundër celulitit
Ndiqni këshillat tona për një dietë kundër celulitit! Detoksifikohuni! Për të luftuar fryrjen dhe mbajtjen e ujit niseni ditën duke pirë një got...
Luftoni tumorin vetëm me një frut
Një studim i ri ka zbuluar për herë të parë se si limonoidet, përbërës natyral që gjenden në limon dhe frute të tjera agrume, pengojnë rritjen e qel...
Disa të vërteta në një marrëdhënie
Kur jeni në një lidhje atëherë ju duhet të bini në konsesus me njëri tjetrin, duhet të dini që komunikimi është çelësi i një marrëdhënie të sukses...
Ju duhet të flisni përpara një audience? Ja çfarë duhet të dini…
Nga Misela Patrioti Disa njerëz e kanë më të lehtë se disa të tjerë të flasin përpara një audience të madhe. Një nga elementet kryesorë është q...
Ja si mund te mbani nje marredhenie ne distance
Nga Misela Patrioti Çiftet që kanë një marrëdhënie në distancë të gjatë mund të kalojnë një kohë të vështirë. Ju jeni të kufizuar në atë që ju ...
Jemi shumë të zënë…por me çfarë?
Nga Misela Patrioti Nëse ndalojmë dhe bëjmë një listë të gjërave që i kishim premtuar vetes se do të realizonim, dhe në momentin që shohim se n...
7 frikërat që duhet të mundësh për të gjetur lumturinë dhe suksesin
Nga: Endri Allmuça Të gjithë kemi dëshira në jetë. Dikush do të këndojë, një tjetër të bëhet politikan apo shkrimtar. Megjithatë këto ëndrra duket si...
Sexi me atë që dashuroni dhe sexi me tjetrin/tjetrën
Nga Misela Patrioti   Sexi dhe Intimiteti Ju mund të keni intimitet me ose pa seks,  dhe gjithashtu mund të keni marrëdhënie  seksua...
Top Destinacionet e Dasmave në Botë
Ceremonitë e dasmave nuk bashkojnë vetëm dy njerëz, por dhe familjet e tyre e shoqëritë respektive. Traditat e dasmave dhe veshjet ndryshojnë midis ku...
15 gjera te vogla qe ju bejne te suksesshem
  Nga Misela Patrioti A keni menduar ndonjëherë se cili eshte sekreti i suksesit ? Për shumicën e njerëzve, ajo nuk është një gjë e veç...
Faqja 151 prej 155« E para...102030...149150151152153...E fundit »