Mjekët shqiptarë në Itali. Berluskoni lavdëron “tradita të mëdha” të kombit dhe falënderon Ramën.
Mbi aktin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni...
Kohë krize/ Pse të katastrofizojmë?. Mos e vrit veten duke u shqetësuar
  Nga: Allie Volpe, New York Times Ekspozimi ynë i vazhdueshëm, i pamëshirshëm ndaj lajmeve dhe titujve ka një mënyrë për të frymëzuar ...
COVID-19/ Shoqata “Planet” ndërmerr nismën në ndihmë të familjeve në nevojë
Shoqata “Planet” ka ndërmarrë nismën për t’ju gjendur në ndihmë familjeve në nevojë, të cilat janë të izoluara për shkak të pandemisë COVID-19. ...
CoVid-19/ Vjen një lajm i mirë, deri tani 52 të shëruar; por në mëngjes është shtuar edhe një vitkimë.
Teksa numri i viktimave në vend nga koronavirusi u rrit në 13, ministria e Shëndetësisë dha edhe një lajm të mirë: Gjatë 24 orëve të fundit kem...
“Top Talk”: Kriza nga koronavirusi, Qeveria do të dalë në Maj për të marrë borxh, por nuk thotë vlerën
Në studion e emisionit “Top Talk”, të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar me anë të një lidhje “Skype”, kryeministri i vendit ...
Princi Charles ka dalë nga vetë-izolimi pasi u testua pozitiv për koronavirus
Mehera Bonner Cosmopolitan Mars 30, 2020   Princi Charles është jashtë vetë-izolimit pasi u testua pozitiv për koronavirus. Pje...
Spanja kapërcen Kinën në infektimet nga koronavirusi
Clara-Laeila Laudette dhe Inti Landauro Reuters Mars 30, 2020 MADRID (Reuters) - Spanja kapërceu Kinën në numrin e të infektuarve me koronav...
Peshkopi i shquar i Kishës Ortodokse Serbe vdes nga koronavirusi
Reuters Mars 30, 2020 BEOGRAD, 30 Mars (Reuters) - Një peshkop i shquar në Kishën Ortodokse Serbe vdiq nga infeksioni i koronavirusit më pak se...
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 82-vjeçarja, viktima e 12 në Shqipëri
Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19. E moshuara po trajtohej prej 5 ditësh në s...
Konfirmon Dr. Pëllumb Pipero: ‘Qeveria prej ditësh na siguroi ilaçin që po bën bujë në botë!’
  Tiranë, 30 Mars- Mjeku i Shërbimit Infektiv në QSUT, Dr Pëllumb Pipero ka deklaruar në emisionin Open në Top Channel se me ndihmen e qeveris...
Faqja 2 prej 7212345...102030...E fundit »