Të dëmtuar nga tërmeti/ 10 persona ndodhen në 2 spitale, 105 morën shërbim shëndetësor
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri sot në mëngjes mbi gjendjen e qytetarëve të lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallë...
Ju thoni shprehjen ‘mjeku human’…Në çdo 5 minuta mjekët vrasin një njeri.
Askush nuk shpjegon pse thotë për mjekun ‘human’. Po të bëni pyetje më të thella, do të formuloni jo fjalën ‘human’, por ‘vrasës’. Miliona vetë...
Ndërhyrja e rrallë në QSUT/ Asiston në operacion mjeku me famë botërore. FOTO/
  Një ndërhyrje e rrallë dhe e pazakontë është kryer në Qendrën Spitalore Universitare të Tiranës, nga mjeku shqiptar i njohur prof. Mento...
Rikthehet fruthi i ‘harruar’. OBSH: Shqipëria mes katër vendeve problematike
Fruthi është rikthyer në katër vende evropiane që më herët konsideroheshin si të pastra nga sëmundja, përfshirë këtu Shqipërinë, sipas Organizatës...
Shpella e Dom Nikollë Gazullit/ Prifti katolik u fsheh për 14 muaj, përndiqej nga komunistë
-Pas shumë vitesh në kërkim, vetëm para pak ditësh është zbuluar ku jetoi në fshehtësi Dom Nikollë Gazuli, martir i krishtërimit- Në janar të v...
Të parët iranianët, të dytët italianët janë ata që kërkojnë më shumë leje qëndrimi në Shqipëri
-Kjo kategori përbën vetëm 0.5 për qind të popullsisë rezidente në vend- Instituti i Statistikave raportoi se për vitin 2018 në Shqipëri rezult...
Rama jep lajmin e mirëpritur se qeveria e ka nisur Elonën për kurim në Turqi, i kishin mbetur vetëm 15 ditë jetë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me ngjarjen shumë të ndjeshme, që ka prekur thellë zemrat e të gjithëve, 15-vjeçaren nga Fushë-Kruja, Elon...
Kurban Bajrami kremtohet në sheshe, politika lë plazhet dhe vë kravata në ditën më të nxehtë.
Me mijëra besimtarë myslimanë në kryeqytet dhe në periferi të vendit, kanë kryer ritualin e faljes në sheshet e qyteteve. Këtë të dielë u kremt...
Blogger-i kinez vdes drejtpërdrejt në YouTube ndërsa hante insekte helmuese
Youtuber-i kinez donte ti demonstronte ndjekësve te tij se mund të hante çdo gjë: vdiq i helmuar nga një shumëkëmbësh Pina Francone Një blog...
Shpërthen me pamje mahnitëse vullkani Etna në Itali
Vullkani Etna ka shpërthyer përsëri. I ndodhur në Katania të Italisë, Etna është sot vullkani më i madh aktiv në Evropë. Etna ka shpërthyer dik...
Faqja 2 prej 4412345...102030...E fundit »