“Ka qenë një javë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk shohim rritje…”/ Ambasada e SHBA.
Ambasada e SHBA në Tiranë thekson se java që po lëmë pas ka qenë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk po shohim rritje shpërthyese të infekti...
Hapet në Tiranë ‘Spitali COVID-2’, realizohet kirurgjia e parë.
Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka pritur pacientin e p...
Matteo Salvini telefonon Ramën: Nuk do ta harrojmë kurrë bujarinë tuaj!
Ish-ministri i Brendshëm, Matteo Salvini ka marrë në telefon kryeministrin, Edi Rama për ta falënderuar për dërgimin e 30 mjekëve shqiptarë në Ita...
CoVId-19/ SHBA, BE dhe shtete evropiane, falënderim për shqiptarët që respejtojnë masat; nuk shikojmë rritje…
TIRANË- “ËSHTË SHUMË E RËNDËSISHME QË TË RESPEKTOHEN MASAT QË JAPIN REZULTAT: distancimi fizik, të qëndruarit në shtëpi, larja e duarve, mbësh...
COVID-19/ Shkon në 40 numri i të shëruarve në Shqipëri
Numri i të shëruarve nga COVID-19  ka shkuar në 40. Lajmin e ka konfirmuar Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Përmes një postimi në rr...
CoVid-19, në Shqipëri shtohen 15 raste të reja brenda 24 orëve
Sipas të dhënave të bëra publike nga ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit është shtuar me 15 raste të reja. Në vendin tonë numri i...
Ekipi me 30 mjekë për të ndihmuar Italinë/ Conte poston videon dhe falenderon me flamurin shqiptar
ITALI- Një ditë pasi qeveria shqiptare dërgoi në Bergamo një skuadër prej 30 mjekësh e infermierësh për t’ju bashkuar bluzave të bardha në vijën...
Një princeshë spanjolle është e para mbretërore në botë që vdes nga koronavirusi
  Princesha Maria Tereza e Bourbon-Parma, kushërira e mbretit Felipe IV të Spanjës, vdiq të enjten nga COVID-19. Princesha 86-vjeçare ë...
4 mënyrat si Kina fiton nga pandemia e koronavirusit
Nga: AARON KLEIN/ Breitbart News Pavarësisht zemërimit për mbulimin fillestar të Pekinit të shpërthimit të koronavirusit Kinez, vendi tashmë po...
Nuk ka më fjalë: Numri i të vdekurve në Itali i kaloi 1000 në ditë
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10023, që do të thotë...
Faqja 4 prej 72« E para...23456...102030...E fundit »