Ushqimi mund të ndikojë në përhapjen e kancerit, sipas shkencëtarëve në Cambridge
Ka prova në rritje që tregojnë se ushqimi në pjatën tuaj mund të ndryshojë rritjen e  kancerit dhe përhapjen e tij, thanë shkencëtarët e Cambridge...
Media: Ky është Adem Gashi që gjeti çantën me 6 mijë dollarë në tren, dhe…
Një qytetar i Australisë me origjinë shqiptare nga Kosova, ka mbushur faqet e medias në Australi. Akti i tij, për të clin ai nuk tregon ndonjë ‘mr...
Berisha me Kardinal Troshanin: Princi i Kishës Katolike dëshmi e forcës së besimit!
Nga: Sali Berisha/ Fb "Një takim i përzemërt me Princin e Kishës Katolike Shqiptare, Eminencën e tij, Kardinalin Ernest Troshani. - Në këtë ...
VIDEO/ Edhe në rrugët tona tanimë çmohet si ‘e çuditshme’ të ngasin makinë në sens të kundërt.
Ndodh edhe kështu në Shqipëri. Një mjet shihet të ecë në kah të kundërt në autostradë, duke u bërë një burim i mundshëm aksidenti. Ngjarja ësht...
Fejohet Princesha Eugenie e Britanisë, bija e e Princit Andrew. Ky vit dasmash në Mbretëri
Do të jetë një vit dasmash mbretërore 2018-a: Princesha Eugenie është fejuar dhe do të martohet në fund të këtij viti, disa muaj pas dasmës së kus...
20 fëmijë janë të sëmurë nga fruthi; mjekët u kërkojnë prindërve vaksinimin. VIDEO
Arrin në 20 numri i të prekurve nga virusi i fruthit në vendin tonë. Frika nga fruthi ka rritur fluksin e prindërve që kërkojnë të vaksinojnë fëmi...
Si sot 27 vjet më parë: Hapet në Tiranë, pas 3 dekada, xhamia e Et’hem Beut. VIDEO
Ngjarja është filmuar dhe regjistruar në shumë celuloid, por për nga vlera dhe pjesëmarrja në ngjarje ajo ua kalon shumë tubimeve të organizuara s...
Simptomë e Kohës: Qeveria Britanike emëron një ‘Ministër për të Vetmuarit”.
Rënia e familjes tradicionale dhe e strukturave lokale të shoqërisë ka avancuar aq shumë saqë qeveria Britanike është detyruar të emërojë të ashtu...
Punë së prapthi: Papa Frencesku nderon aktivisten holandeze të Abortit me Medaljen Papnore të Kalorësit
Papa Francesku ka akorduar titullin e “Komandantit të Urdhërit Kalorsiak Papnor të Shën Gjergjit të Madh” për Lilianne Ploumen, një politikane Hol...
Borë e zezë në Timirtau të Kazakistanit, misteri alarmon banorët.
Më e shumta nga bora që ra në qytetin Temirtau në Kazakhstanin qendror, është e zezë. Në vend të borës së bardhë të zakonshme, me të cilën fëmi...
Faqja 4 prej 32« E para...23456...102030...E fundit »