Liberalët janë të zemëruar ndërsa Melania Trump zbulon ‘planin e saj sekret’ për Krishtlindjet.
Presidenti Trump tha se do t’i japë fund traditës Obama që uronte “Gëzuar Festat” (“Happy Holidays,”) dhe në vend të kësaj do të urojë “Gëzuar Kri...
Kosova dhe rajoni janë lodhur me të njëjtën politikë.
Nga Edit'h Harxhi/ Top Channel “Kanë bërë një bujë të madhe këto zgjedhje pavarësisht se ishin lokale. Mendoj se arsyeja ka të bëjë shumë me sk...
Po sikur ministri ‘pirat’ të mos kthehet deri në mesnatë?
Frrok Çupi/ Ora e mesnatës është afër, por nga aeroporti i Rinasit nuk ka asnjë informacion se ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i vënë në ...
‘The Sun’: 4 komandot shqiptare përballë dënimit me 5 vjet burg.
(FOTO nga 'The Sun')/ Katër komandot shqiptarë mendohet se janë të fshehur në Angli pasi braktisën misionin e trainimit në Britani. Detajet ...
E dini cili ishte Toto Rinna? Mund të lindë ‘pas 100 vjetësh’ burri që u bë zot shtëpie 13 vjeç…
"Do të duhen të kalojnë dhe 1000 vite që të lindi një tjetër Torro Riina. Kam bërë një gjë të madhe, jam bërë mbret", kështu shprehej gjatë orës s...
Shqiptarët- një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit
Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon ...
KUPTIMI I UNANIMITETIT: BASHA SI VENTURA
Nga: Astrit Patozi/Fb E gjithë Italia ishte e zhgënjyer dhe e pikëlluar nga disfata e kombëtares së futbollit me Suedinë, por traineri ngulte k...
Pse e mashtrojnë publikun?!…
Nga: Sabah Jemishta/ U bë ca kohë, duke filluar me një... si Ngjela, por në vazhdim, tërë arsenali mediatik i qeverisë, dhe këto kohët e fundit, ed...
Gazetat nuk dinë të pranojnë gabimet
Nga: David Randall/ Jam mjaft i sigurt se jam përgjegjës për korrigjimin më të vonshëm në historinë e gazetarisë. Ka ndodhur në kohën kur punoja te...
Policia italiane përplaset me trafikantët shqiptarë, kapen 2.4 ton drogë
Më shumë se dy ton lëndë narkotike hashash dhe marijuanë janë sekuestruar nga policia provinciale në Ravenna të Italisë, operacion që çoi në arres...