Arrestohen udhëheqësit e Sudanit mes thënieve për grusht shteti
  Anëtarë të qeverisë kalimtare të Sudanit dhe udhëheqës të tjerë civilë janë arrestuar pas disa raporteve për një grusht shteti ushtarak....
Korridori i 8- të/ Nënshkruhet memorandumi mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë
Të martën e 19 tetorit është nënshkruar memorandumi tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për sa i përket “Korridorit 8”....
Pse Humbi Albin Kurti?
Nga Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për ta...
Colin Powell, ish-sekretar shteti, vdiq në moshën 84 vjeç nga komplikimet e COVID-19
Gjenerali Colin Powell, ish-sekretari i shtetit me ndikim dhe kryetar i Shtabit të Përbashkët që luajti një rol kryesor politik gjatë administratë...
Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, 17 zgjedhin kryetarët e rinj! LVV e Albin Kurtit s’fiton asnjë komunë
Teksa pothuaj ka mbaruar procesi i numërimit në Kosovë, me 99.8 të votave nga qendrat e numërimit, rezulton se 21 nga 38 komuna kanë shkuar në bal...
Zgjedhjet në Kosovë: ‘VV-ja mori një shuplakë të mirë dhe të nxehtë!: Ish këshilltari i Kurtit
( Shkelzen Gashi dhe Albin Kurti) Ish-këshilltari i kryeministrit Kurti, Shkëlzen Gashi ka komentuar rezultatet e deritanishme të lëvizjes Vetë...
Sir David Amess: Deputeti konservator anglez vdes pas goditjes me thikë
Deputeti konservator anglez, Sir David Amess ka vdekur pasi u godit me thikë në operacionin e tij elektoral në Essex. Policia tha se një 25-vje...
Plani i ri me diplomatët e vjetër – Strategjia e Administratës Biden për Ballkanin
Nga Lirim Mehmetaj 11 vjet pas largimit nga jeta aktive si diplomat dhe gjetjen e rehatisë mes studentësh në Universitetin e Columbia...
Garda e Vjetër e diplomatëve amerikanë po kthehet në Ballkan. Chris Hill, ambasador në Beograd
Christopher Hill, një emër i mirënjohur për publikun kosovar, do të emërohet ambasador i Shteteve të Bashkuara në Beograd, dhe do të zë vendin e A...
Kosovë/ Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor
Qytetarët e veriut të Kosovës këtë të mërkurë (13 tetor) kanë kundërshtuar me forcë aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallra...
Faqja 6 prej 470« E para...45678...203040...E fundit »