Kosovë/ Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor
Qytetarët e veriut të Kosovës këtë të mërkurë (13 tetor) kanë kundërshtuar me forcë aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallra...
Kryeministri çek, Andrej Babis, humb zgjedhjet, u mund nga ‘Pandora Papers’
Kryeministri populist i Republikës Çeke, Andrej Babis, i cili gëzon një pasuri prej 3.4 miliardë dollarësh dhe është në pushtet prej vitit 2017, k...
DASH: Lista e zezë amerikane e zyrtarëve me familjarët e botës “non grata”.
Departamenti Amerikan i Shtetit ka dërguar në Kongres emrat e personave të shpallur “non-grata” gjatë periudhës Tetor 2020 deri në Qershor 2021. A...
Pandora Papers, 9 vende hetojnë dhe Moska sulmon
Shi mohimesh nga politikanë dhe VIP -a. Rusia kundër Shteteve të Bashkuara: "Ata kanë më pak raste" Një ditë pas zbulimit të Pandora Papers ka ...
Alarmi i Biden: “Një meteorit po godet ekonominë amerikane”
Nga: Roberto Fabbri Një betejë e hapur mes Presidentit Joe Biden dhe opozitës republikane. Biden përdori një gjuhë shumë agresive pasi udhëheqë...
Biseda Biden- Ursula von der Leyen/ Biden mbështet procesin e pranimit të Ballkanit Perëndimor në BE
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Presidenti i Shteteve të Bashkuara (SHBA), Joe Biden, ka theksuar mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë për vijimin e proc...
20 vjet burgim për Goran Stanishiç, vrau 13 civilë gjatë luftës në Kosovë
Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shqiptuar dënim prej 20 vjetësh burgim, Goran Stanishiç, i cili që u gjet fajtor për vrasjen e 13 civilëve gja...
Kriza e karburantit në MB – 5 mijë shoferë shqiptarë gati “pa pagesë”
Nga Klevis Hoxhaj/AP Ambasadori i Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar (MB), Qirjako Qirko, ka deklaruar për të përditshmen “The Guard...
Kryeministri i Bullgarisë heq pengesën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt BE.
Mosmarrëveshjet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë penguar edhe Shqipërinë për çeljene  engociatave me BE dhe mbajtjen e Konferencës së ...
Ish-presidenti i Gjeorgjisë pas kthimit nga azili.
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, u arrestua pasi u kthye nga mërgimi tetëvjeçar. Kjo, sipas një dekla...
Faqja 7 prej 470« E para...56789...203040...E fundit »