Hashim Thaçi nga Haga flet për veten, familjen, Edi Ramën dhe të ardhmen e Kosovës.
Pas afro tri vitesh që nga arrestimi i tij nga Dhomat e Specializuara në Hagë, Nacionalja ka realizuar një intervistë ekskluzive me ish-Presidenti...
Scholz u dëmtua gjatë stërvitjes, shfaqet si pirat dhe thotë se mirëpret të gjitha memet
Kancelari gjerman Olaf Scholz ka publikuar një foto ku është shfaqur me sy të fashuar, dy ditë pasi pësoi një dëmtim gjatë stërvitjes. “Kush e ...
Përpjekje për ringjalljen e marrëveshjes së drithërave, Erdogan mbërrin në Rusi, do të takohet me Putin.
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur në Soçi për bisedime me Vladimir Putin, raportojnë mediat shtetërore turke. Erdogan u shoq...
Shkruan Express: Osmani niset për dy ditë vizitë në Shqipëri, agjenda përfshin darka e dreka shtetërore te Begaj e Rama.
Presidentja Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Shqipërisë për një vizitë dyditore. Osmani shkon në Tiranë me ftesë të presidentit të Shqipërisë, Ba...
Olaf Scholz u rrëzua gjatë stërvitjes, kancelari reagon menjëherë.
Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime të lehta trupore, derisa po bënte aktivitet fizik, ka raportuar Deutsche ...
Amato akuzon Francën për rrëzimin a avionit me 81 viktima. Reagon Meloni: “Këto fjalë janë rezultat i bindjeve personale’.
Ish-kryeministri Xhuliano Amato  ka folur për masakrën e Ustikës ku një avion Itavia DC9  u rrëzua më 27 qershor 1980 dhe si pasojë humbën jetën 8...
Ferit Hoxha: Nuk do ta sjellim Kosovën në Këshillin e Sigurimit, platforma është dialogu në Bruksel
Shqipëria këtë muaj e pasoi udhëheqjen e Presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga Shtetet e Bashkuara. Ambasadori i Shqipërisë, Feri...
Ali Ahmeti u mikprit në Kosovë nga pronari i ‘Devolli Corporation’. Ahmeti nuk takon Kurtin.
Ali Ahmeti, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë  e Veriut, partisë më të madhe shqiptare në këtë vend,  i shoqëruar nga disa mi...
Gjykata në Xhorxhia vendosi: Gjyqi ndaj Trump do të transmetohet live në media dhe në YouTube
Procesi gjyqësor në Xhorxhia ndaj Donald Trump do të transmetohet drejtpërdrejtë në media, përfshirë edhe në platformën YouTube. Ish-presidenti...
Si sot 26 vite më parë, aksidenti fatal që i mori jetën Princeshës Diana
Në këtë ditë të vitit 1997, Princesha Diana mbeti e vdekur në një aksident automobilistik në Paris. Lajmi shkaktoi tronditje dhe zi në mbar...