Kur kirurgu plastik gabon…
Shtetasin turk Hakan Gundogan, me profesion mjek estetist dhe që jeton në Stamboll , ndodhet nën akuzë për mjekim të pakujdesshëm me pasojë shëmti...
Mbretëresha je ti !
Beso në vetvete ! Ky  eshtë  sekreti i çdo fitoreje. Duhet të  besosh në  aftë sitë  e tua. Ti je një  femë r e kompletuar, je e zgjuar, e bukur d...
Stili atashimit në çift Nga psikologe Orjola Plaku
Sa ndikim kanë marrdhëniet me familjarët në vogëli? A janë ato një shembull që ndjekin fëmijët kur rriten? Ja se çfarë thotë psikologe Orjola Plaku:...
Shen Valentini Çfarë dhurate t’i bëj?
Jemi ne prag te festes se dashurise, keto dite neper te gjithe boten shpenzohen me miliona para per te gjetur dhuraten e duhur.  Megjithatë,  stud...
Cfare eshte Virusi Zika
Virusi Zika eshte kthyer ne tmerrin e nenave te reja, pas lajmit se ky virus ka ne fokus bebet e sapolindura ka paralajmeruar qe cdo nene te marri...
Aurikuloplastika (NDËRHYRJET PLASTIKE PËR RREGULLIMIN E VESHËVE TË DALË)
Ndërhyrja plastike te veshët e dalë (të mëdhenj) ka si synim t’i rregullojë veshët, të cilët janë të zhvendosur shumë nga koka (më shumë se normal...
Dr. Vigjilenca Demiraj Tre arsyet pse preken kaq shumë njerëz nga kanceri
Studiues të ndryshëm në botë pyesin veten pse kaq shumë njerëz po diagnostikohen me kancer çdo ditë?Është kjo arsyeja që ata po bëjnë kërkime të vazhd...
Çështjet që çiftet nuk duhet t’i diskutojnë kurrë me të tjerët
Martesa – Pavarësisht tundimit të madh për të ndarë me miqtë tuaj problemet në çift, asgjë e mirë nuk vjen nga ankesat. Përveshni mëngët dhe bëjeni ma...
Pse meshkujt i duan femrat me flokë të gjatë?
  Të pasurit flokë të gjatë, është një arsye e fortë, që meshkujt të shikojnë dhe të joshen nga ju.Në hulumtimin kërkuar nga stilistët e f...
Johnny Depp: Ja pse e dashuroj bashkëshorten
Në një intervistë për E! News, Depp ka thënë se lidhja e tij me Amber Heard është e veçantë dhe se e dashuron atë marrëzisht. Gjëja e parë që më ka pë...