COVID19/ Sot humbën jetën dy vetë, 61 raste të reja, 48 pacientë të shëruar
  Humbën dy jetë në Spitalin Infektiv në 24 oret e fundit. Sipas ministrise së Shëndetësisë, betejen me Covid-19 e kane humbur një 59 vjecare ...
COVID19/ Dy viktima në spitalin Infektiv gjatë 24 orëve
Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur je...
‘Njerëzit janë të shqetësuar’: Ringjallja e koronavirusit mund të fshijë muajt e progresit, kanë frikë ekspertët
  Një ringjallje e koronavirusit në disa shtete mund të fshijë dy muaj përparim në Sh.B.A në luftimin e pandemisë, paralajmërojnë disa ekspe...
COVID-19/ Ndërron jetë pacienti 66 vjeçar në spitalin infektiv.
Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej një jave në gjendje të...
OVID-19 në Shqipëri/ 78 raste të reja, rekordin e mban Shkodra
  Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus pothuajse ne gjithe vendin dhe shtrimeve te reja ne spital. Testimi i bërë në personat e ...
COVID19/ Tronditja që shkaktoi 34 vjeçarja, rritet numri i rasteve- vendin e parë Kruja
Sot në mengjes, ka hyumbur jeten nje 34 vjeçare, e cila ishte e shtruar  në Spitalin Infektiv, njoftoi ministria e Shëndetësisë. Ajo ishte e sh...
Papa i dorëhequr u kthye në Vatikan pasi vizitoi të vëllain në Gjermani
AP Papa Benedikti XVI është rikthyer në Vatikan pas një vizite katër-ditore te vëllai i tij i moshuar i sëmurë në Gjermaninë e tyre. Qyteti ...
Bie kurba e COVID-19/ Vetëm 33 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
Pas një dite me shifra rekord, ku u numëruan 71 raste të reja dhe një shtim i frikshëm i pacientëve të shtruar në Infektiv, vijon përhapja e koron...
COVID19/ Kjo ditë po mbyllet me lajmin e keq të rritjes së rasteve: 71 të prekur në 24 orë. Humb jetën 62-vjeçari nga Tirana.
  Ministria e Shëndetësisë raporton 71 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë, shifra këto të rritura krahasuar me nj...
COVID-19, Manastirliu: Rreziku është afër, vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim virusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, paralajmëron qytetarët se më e keqja nga koronavirusi nuk do të vijë vetëm nëse tregohet kujdes në p...