Dodik pranon ndërmjetësimin e Erdoganit, Vuçiçit dhe Millanoviçit për zgjidhjen e krizës
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Millorad Dodik, deklaroi se kriza politike në BeH ka mundësi të zgjidhet me ndërmjetësimin...
Ambasadori amerikan Hovenier: ‘Masakra e Reçakut ka qenë akt vrasës i qëllimshëm!’
Ambasadori i sapoemëruar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, në ceremoninë e 23-vjetorit të Masakrës së Reçakut, ka p...
Serbët e Kosovës të votojnë në referendumin e Serbisë në 16 janar/ Kërkon BE
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bëri thirrje të enjten që qytetarëve serbë të Kosovës t’u mundësohet pjesëm...
Kadri Veseli kthehet në Kosovë për varrimin e nënës
Kadri Veseli, ish-kryetar i Parlamentit të Kosovës dhe ish-themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka ardhur në Kosovë, me leje speciale nga G...
6 Janar: Biden, duke i vënë gishtin Trumpit, thotë se SHBA ‘duhet të vendosë se çfarë lloj kombi do të jemi’
-Biden thotë se "Rruga përpara është të njohësh të vërtetën dhe të jetosh sipas saj"-   Presidenti Biden pritet të shënjestrojë ish-pre...
Sanksionet ndaj Dodik i mirëpret edhe Shqipëria
Shqipëria i ka mirëpritur sanksionet e reja të vendosura ndaj liderit serb të Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, nga Departamenti i Thesarit ...
SHBA vendos sanksione të reja ndaj Dodik. Abuzim me pushtetin dhe korrupsion i rëndësishëm
Rifreskim tërësor i sanksioneve ndaj udhëheqësit serb të Bosnjë Hercegovinës, Milorad Dodik, i cili ka për qëllim të bashkojë atë që njihet si Rep...
Bullgaria kërkon shpërblim nga SHBA: I heqim veton Maqedonisë së Veriut nëse na hiqni vizat dhe bëhemi pjesë e Shengen!
Po shndërrohet në një 'telenovelë' historia e vetos bullgare për Maqedoninë e Veriut për të mos hapur negociatat, veto që ka mbajtur peng edhe Shq...
Open Balkan: Një “korsi e shpejtë” për transportimin e mallrave ushqimore
“Këto marrëveshje sot, janë realitet i prekshëm nesër dhe jo në të ardhmen, por me hyrjen e vitit të ri 2022”. Ishte kjo deklarata e kryeminist...
Tensionet në Ukrainë/ Putin i thotë Bidenit se sanksionet e reja mund të jenë ‘gabim kolosal’ për lidhjet Rusi- SHBA
Vladimir Putin i Rusisë ka paralajmëruar homologun e tij amerikan Joe Biden se vendosja e sanksioneve të reja mbi Ukrainën mund të çojë në një pri...
Faqja 1 prej 47012345...102030...E fundit »