SHBA: Shtohen 228.000 punësime në Nëntor, papunësia më e ulët në 17 vjet.
Ekonomia e Shteteve të Bashkuara ka shtuar edhe 228,000 punësime në nëntor, duke tejkaluar pritshmërinë e ekonomistëve me 200,000 vende pune. P...
15 reagime histerike mbi deklaratën e Trump për Jerusalemin.
Kështu e titullon shkrimin e vet Breitbart News sot në mëngjes. Është e padëmshme të thuash se njerëz rreth botës janë shumë të eksituar nga ve...
Bolton: Lëvizja në Jerusalem e “shënon Trump si një lider shumë ndryshe nga liderët bashkëkohës Amerikan”.
Ish- ambasadori Amerikan në Kombet e Bashkuara, John Bolton tha se njohja nga presidenti Trump e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit ishte “ekzakt...
Mogherini e BE godet Donald Trump mbi lëvizjen në Jerusalem duke e quajtur “kohë e errët”.
(FOTO: Federica Mogherini)/ Shefe e politikës së jashtme në BE, zonja Federica Mogherini ka sulmuar vendimin e presidentit të shteteve të Bashk...
Theresa May flakëron mbi Izraelin, hap një front tjetër me Amerikën e Donald Trump.
Breitbart News e quan zonjën May një ‘sabotatore të Brexit’ dhe pas kësaj vazhdon me lajmin mbi kundërshtimin e saj ndaj deklaratës së zotit Trump...
Erdogan shkel në Athinën ku ‘kontestohet’ Amerika.
Athina pret sot presidentin e Turqisë, Erdogan, madje me ‘tam-tame’ të mëdha. Turqia, para pak vitesh e papranueshme për grekët, po afrohet shumë ...
Trump: Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit!
Presidenti Trump ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Zoti Trump e përshkroi këtë si një 'hap të tejl...
Pse sot Donald Trump bën ndryshimin ‘biblik’, shpall Jerusalemin kryeqytet të Izraelit?!
Presidenti Donald Trump do të shpallë sot, e mërkurë, se Shtetet e Bashkuara, zyrtarisht njohin Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit, dhe atëherë D...
Sot, e mërkurë, presidenti Donald Trump do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, i pari në botë.
Presidenti Donald Trump do të njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit, sipas një zyrtari të lartë në administratën e tij. Ai është gati të de...
Turqia kërcënon Amerikën përmes Izraelit. Erdogan tregon ‘kordonin e kuq’!
Presidenti i Turqisë ka paralajmëruar se mund t’i ashpërsojë marrëdhëniet me Izraelin nëse Shtetet e Bashkuara njohin Jerusalemin si kryeqytet të ...
Faqja 10 prej 155« E para...89101112...203040...E fundit »