Bota ndjek 75 vjetorin e çlirimit të Auschwitz-it
Nga: JOEL B. POLLAK Të mbijetuarit e Holokaustit dhe përfaqësuesit e qeverive nga e gjithë bota janë mbledhur të hënën në kampin e përqendrimit...
Kosovë/ Megjithatë, nuk ka sinjale pozitive për koalicion. LDK-ja s’lëshon pè nga kryeparlamentari.
Pak më parë ishte thënë nga kryetari i LDK, Mustafa, se sot, e hënë, mund të arrihet marrëveshja për koalicion me LVV. Por orët e mëvonshme e kanë...
Ekipi ligjor i Trump kalon në ofensivë në gjyqin e impeachmentit, akuzon Demokratët për ndërhyrje “masive” në zgjedhje
Avokatët e Presidentit Trump, në fjalët e tyre të hapjes të Shtunën, mbrojtën presidentin kundër neneve të fajësimit duke argumentuar se Demokratët ...
Tërmeti nëTurqi: Numri i të vdekurve shkon në 38.
(Një vajzë dyvjeçare nxirret e gjallë nga gërmadhat pas 24 orë) Ka shkuar në 38 numri i viktimave nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Sipas ...
George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George S...
Mbretëresha Elizabeth i jep Princit William titullin e ri, pasi Princ Harry dhe Meghan Markle humbën statusin HRH
Nga: Elise Solé/ Mbretëresha Elizabetë i ka dhënë Princit William një titull të ri: Lord Komisioner i Lartë në Asamblenë e Përgjithshme të Kish...
SHBA, çfarë është shtrëngimi i vizave për gratë e huaja shtatzëna?
Administrata Trump dëshiron të luftojë "turizmin e lindjeve": familje që udhëtojnë posaçërisht në SH.B.A. për të lindur fëmijën e tyre atje dhe kë...
Impeachment kundër Trump: Mbrojtja po bëhet gati të jetë agresive
  Mbrojtja e gjykimit të impeachmentit të Senatit të Trump do të fillojë mbasi Demokratët e quajtën presidentin si “diktator”në ditën e fundit të h...
Presidenti Trump lëshon observacione në tubimin e 47-të Vjetor Marshimi për Jetën/ White House
Çfarë tha Presidenti Trump në të  47-in Marsh për Jetën Presidenti Trump bëri histori sot, duke u bërë Presidenti i parë që ju bashku...
Tërmeti në Turqi, 22 të vdekur dhe 22 të tjerë të tjerë ndodhen nën rrënoja
Ka shkuar në 22 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës mbrëma në Turqi, derisa ekipet e shpëtimit vlerësojnë se janë edhe rreth 2...
Faqja 10 prej 356« E para...89101112...203040...E fundit »