Atentat ndaj Zoran Zaev, Shërbimet Sekrete të Greqisë ndërhyjnë në kohë
Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes...
Zgjedhjet parlamentare në Rusi, pritet të fitojë partia e Putin
Rusia votoi sot për parlamentin e vendit, duke i dhënë fund zgjedhjeve treditore në atë vend mes akuzave për parregullsi të gjera dhe shtypjes...
Kurti i kërkon Ramës mbledhjen e përbashkët. Kryeministri: ‘Të fillojmë përgatitjet për mbledhjen e dy qeverive
Në një letër urimi dërguar Ramës për krijimin e qeverisë së re, Kurti i ka bere ftese Rames që të vizitojë Kosovën. "Duke ju uruar suksese gjat...
Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot ka vizituar Serbinë ku është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Gjatë takimit të ty...
Talibanët i thanë Shtypit Britanik: “Ne duam ligjin Islamik, dhe jo vetëm në Afganistan”
JACK MONTGOMERY   Talibanët thanë se duan ligjin islamik brenda dhe jashtë vendit dhe paralajmëruan forcat perëndimore se do të përball...
39 përqind e francezëve besojnë se Islami do të bëhet feja kryesore e Francës
CHRIS TOMLINSON Sipas rezultateve të një sondazhi të kryer nga 19 korriku deri më 26 korrik dhe të publikuar në fillim të kësaj jave, 39 përqin...
Votuesit preferojnë Trump, jo Biden në garën hipotetike në 2024/ Sondazhi
HANNAH BLEAU Votuesit favorizojnë ish -Presidentin Donald Trump mbi Presidentin Joe Biden në një ndeshje hipotetike të vitit 2024, u zbulua nga...
Gati 6,000 punonjës të spitalit grek u pezulluan për shkak të mos marrjes së vaksinës
CHRIS TOMLINSON   Ministria greke e Shëndetësisë ka treguar se 5,895 pezullime u janë dhënë punonjësve të spitalit të cilët ose nuk jan...
Protokolli “London Bridge” mbi vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II
  Zbulohen dokumentet për të perballuar vdekjen e Mbretëreshës dhe kurorëzimin e Princit Charles. Masa të parashikuara të paprecedente për...
Loja e së ardhmes së Afganistanit duket se luhet në Doha.
Loja e së ardhmes së Afganistanit duket se luhet në Doha. Aksi me Turqinë funksionon, dhe gjithashtu mund të jetë vendimtar edhe për Evropën Ng...
Faqja 9 prej 470« E para...7891011...203040...E fundit »