Nis punimet Samiti i Tiranës BE-BP, Rama mban fjalën hapëse: BE të gjejë rrugë të reja për të na ndihmuar
Tirana po mirëpret sot samitin e radhës, atë të BE-Ballkani Perëndimor. Ashtu siç ishte parashikuar, në orën 09:30 ka nisur pritja e liderëve n...
“Lufta mund të ndodhë, nuk duhet të luajmë me zjarrin”, Rama: Ka një rrezik të qartë dhe real për Ballkanin Perëndimor
Kryeministri Edi Rama tha se në Ballkanin Perëndimor ka një rrezik real nga agresioni rus. Kreu i qeverisë nënvizoi në një konferencë të përbas...
“Duam integrimin në BE, por dhe paqen në Ballkan”, Rama: Mbështetja e Ukrainës është në interesin tonë
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë konferencës me presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky se Shqipëria po kërkon të jetë pjesë e Bashkimit E...
Zelensky: Ballkani, bashkë ballë Rusisë. Nëse i jepni mundësinë, do t’ju destabilizojë
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky thotë se Rusia nuk do të ndalojë në agresionin e saj. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Ti...
Rama dhe Zelensky firmosin traktatin e miqësisë e bashkëpunimit dypalësh
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodymir Zelensky kanë nënshkruar traktatin e miqësisë dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Ukrain...
Papa Francesku shtrohet në spital. Vatikani i shqetësuar për shëndetin e tij.
Papa Françesku u dërgua sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas me...
Zelensky në Samitin e Tiranës: ‘Tani po përcaktohet rrugëtimi që do të ndjek Europa për brezat e ardhshëm.!’
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka mbajtur fjalën e tij në samitin që po mbahet në Tiranë. Ai falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe Shqi...
Rama në Samit: Kombe si ne duhet të mbështesin Ukrainën, që të mos kthehemi në ushqim për Rusinë
Ka nisur në Pallatin e Brigadave Samiti Ukrainë – Europa Juglindore, një tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja. ...
“MVjosa Osmani mbërrin në Samitin për Ukrainën: Njohja e Kosovës do të vijë sapo Ukraina të fitojë luftën.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbërritur në samitin për Ukrainën që po mbahet në Pallatin e Kongreseve, ku u prit nga kryeministri Edi Ram...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në krye...