Talebanët vrasin një familjar të gazetarit gjerman në Kabul
Nga Emin Azemi Redaksitë e mediave të mëdha gjermane kanë kërkuar urgjentisht nga bashkëpunëtorët e tyre të tërhiqen nga zonat e rrezik...
Talebanët kontrolle derë më derë për të gjetur bashkëpunëtorët e NATO-s, OKB: Mund të ketë ekzekutime masive!
Ndonëse talebanët folën për paqe dhe premtuan se do t'i falnin të gjithë ata që kishin luftuar kundër tyre, një dokument i OKB tregon se në Afgani...
Amerika, në ‘Mission Imposible’ për nxjerrjen e 20 mijë vetëve nga aeroporti i Kabulit
Për qeverinë amerikane, nxjerrja nga Afganistani i 20.000 bashkëpunëtorëve të tyre mes të cilëve 1000, që pritet të vijnë në Shqipëri po kthehet n...
Presidenti i dorëhequr i Afganistanit:“Talebanët do të më vrisnin. Isha i detyruar të largohesha!’
Presidenti i dorëhequr i Afganistanit, Afgan Ashraf Ghani ka folur për herë të parë që pas largimit të tij nga vendi.  Në fjalën e tij, Ghani t...
Presidenti Biden do të ndërpresë pushimet në Camp David dhe do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë, në ora 3:45 do t’ i drejtohet kombit.
Joe Biden do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë nga Camp David, sipas programit të tij zyrtar Presidenti Biden do të mbajë një fjalim nga Shtëpia e ...
Talebanët fituan, pse? Sepse Afganistanin e mbyti korrupsioni i vet: Deutsche Welle.
KOMENT Tërheqja e trupave amerikane nga Afganistani dhe marrja e menjëhershme e pushtetit nga talibanët, e zhysin vendin në kaos. SHBA kanë hum...
Një shqiptare ende në Afganistan/ Ka nisur operacioni për të shpëtuar Anën e mbetur në Kabul
Autoritetet shqiptare deklaruan pak ditë më parë se në Afganistan nuk kishte më asnjë shtetas shqiptar si personel ushtarak ashtu edhe civil....
Akte mizore, sapo largohen amerikanët, talebanët ekzekutojnë 22 komando afganë
Me largimin e amerikanëve, talebanët nisën që të largojnë nga rruga e tyre të gjithë kundërshtarët. Në disa pamje të publikuara në media shihet se...
“Jam ulur dhe po i pres”/ Kryebashkiakja e parë femër rrënqeth me fjalët: ‘Talebanët po vijnë të më vrasin, askush s’më ndihmon dot’.
Romancierja dhe publicistja turko-britanike, Elif Shafak ka publikuar në rrjete sociale, fjalët rrëqethëse të zonjës Zarifa Ghafari, kryebashkiake...
Afganistani nën talebanët mund të nxisë rritjen e kërcënimeve terroriste.
-Paralajmëron gjenerali amerikan Mark Milley- Gjenerali i lartë amerikan tha se Shtetet e Bashkuara tani mund të përballen me një rritje të kër...
Faqja 11 prej 470« E para...910111213...203040...E fundit »