Vdekja e Alexei Navalny, Britania e Madhe sanksionon shefat e burgjeve ruse
Britania është bërë vendi i parë që vendos sanksione në përgjigje të vdekjes së Alexei Navalny. Qeveria ka sanksionuar gjashtë individë që drej...
FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayi...
Rama mbërrin në Ankara, Vizitë pune në Turqi/ Agjenda e takimeve.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur të martën në një vizitë pune në Ankara, Turqi. Shefi i qeverisë do të mikpritet nga Presidenti i Republ...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...
Rusia kërcënon: “Armët drejtuar nga nga Londra, Berlini dhe Uashingtoni!’
Armët bërthamore të Rusisë janë drejtuar nga Londra, Berlini dhe Uashingtoni. Me këtë fjali, zëvendës presidenti i këshillit të sigurisë së Rusisë...
Kosovë/ Osmani, apel qeverisë për dinarin: Ka ende hapësira për të diskutuar.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është rikthyer edhe njëherë ngërçit mes qeverisë dhe aleatëve për çështjen e dinarit. Sipas kryetares së ...
Danimarka do t’i dhurojë Ukrainës të gjithë artilerinë e saj
Danimarka premton se do të transferojë të gjithë artilerinë e saj në Ukrainë dhe i ka bërë thirrje Evropës të bashkohet në mbështetje të Kievit. ...
Trump prezantoi linjën e tij të atleteve, CEO rus paguan 9000 dollarë për një palë.
Donald Trump prezantoi linjën e tij të atleteve 24 orë pasi u gjobit për mashtrim civil nga një gjykatës në Nju Jork. “Kam dashur ta bëj këtë p...
16 vjetori i pavarësisë/ Blinken: Inkurajojmë Kosovën të zbatojë zotimet dhe të ecë përpara përmes dialogut me Serbinë
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qën...