Nën presion, avokatët e Trump heqin dorë nga Pensilvania
Avokatët e presidentit Donald Trump, nga kompania avokatore Porter Wright, janë tërhequr që nga e premtja nga përfaqësimi i tij në sfidat ndaj rez...
Ligjvënësi Republikan i Connecticut-it del fitues pasi gara ishte quajtur e fituar për Demokratët
  Dr. SUSAN BERRY Republikani i Dhomës së GOP në Connecticut,Craig Fishbein u shpall humbës në garën për vendin e tij derisa një nëpunë...
Më pak se gjysma e Amerikës beson se Joe Biden fitoi zgjedhjet/ Sondazhi
Më pak se gjysma e popullit amerikan beson se Joe Biden (D) fitoi zgjedhjet presidenciale, sipas një sondazhi të martën nga ‘Just the News Daily’ ...
Joe Biden në shtator: ‘Unë nuk do ta deklaroj fitoren derisa zgjedhjet të certifikohen në mënyrë të pavarur’.
ALANA MASTRANGELO Gjatë debatit të parë presidencial midis Presidentit Donald Trump dhe Joe Biden,Chris Wallace i Fox News e pyeti Bidenin nëse...
BLM do t’i lidhë këmbët presidentit demokrat; Biden-it i dërgon mesazh: ‘Ne duam diçka për votën që dhamë’
-'Njerëzit e zinj i fituan këto zgjedhje,' thotë bashkëthemeluesi i Black Lives Matter, Patrisse Cullors- Bashkëthemeluesi i Black Lives Matter...
Zgjedhjet në SHBA/ Sekretari i Shtetit i Georgjia njofton një ‘rivlerësim të plotë, me dorë në secilin qark’
Sekretari i Shtetit i Gjeorgjisë, Brad Raffensperger (R), njoftoi të mërkurën se shteti do të kryejë një "rinumërim me dorë në secilin qark" në Pe...
Republikanët më të lartë rreshtohen në luftën për zgjedhjen e Trump president, ndërsa Biden nxit presidentin për të mos pranuar
-Mitch McConnell dhe të tjerët po mbrojnë të drejtën e Trump për të ndjekur të gjitha rrugët ligjore- Zyrtarët e lartë republikanë po vazhdojnë...
Përparësia e Joe Biden në Arizona bie me 15.000 vota. Mbetën 63.000 fletë votimi për tu numëruar
Nga: HANNAH BLEAU Presidenti Trump po vazhdon të fitojë në Arizona, duke zvogëluar përparesine e Joe Bidenit (D) me mijëra gjatë javës së fundi...
Pompeo: ‘Do të ketë një tranzicion të butë në një administratë të dytë Trump’
Nga: KRISTINA WONG Sekretari i Shtetit Mike Pompeo të martën tha se ai pret që të ketë një administratë të dytë Trump kur rezultati i zgjedhjev...
HEROI I MADH I NJERËZVE TË THJESHTË
Nga Artan Gjyzel Hasani E sulmuan nga të gjitha anët akoma pa u bërë president i Amerikës. Me shpifje, sajesa, intriga tipike të kri...
Faqja 17 prej 446« E para...10...1516171819...304050...E fundit »